Спеціальні потреби

Прем’єр Пакистану відмовляється піти у відставку


Юсуф Раза Ґілані

Прем’єр-міністр Пакистану Юсуф Раза Ґілані відмовляється піти у відставку через день після того, як Верховний суд країни визнав його винним у неповазі до суду. Суд визнав неправомірними дії Ґілані, який відкрито проігнорував попереднє рішення суду, що зобов’язувало його розслідувати старі корупційні справи проти чинного президента Пакистану Зардарі.

У промові в п’ятницю у парламенті, Ґілані заявив, що його єдиний злочин це «захист конституції». Він сказав, що лише парламент має повноваження усунути його з посади. Він нагадав законодавцям, що він є обраним прем’єр-міністром країни, який представляє 180-мільйонне населення Пакистану.

У четвер Верховний суд засудив Ґілані до символічного ув’язнення на несповна хвилину.

Вердикт суду негайно викликав дебати щодо самого статусу Ґілані, як прем’єр-міністра. Юрисконсульти кажуть, що сам факт, що Ґілані було засуджено до позбавлення волі, навіть якщо це тривало тільки хвилину, він вже не має права посідати місце у парламенті на період 5 років.

Тепер, спікер парламенту і виборча комісія мусять вирішити чи позбавити Ґілані депутатського мандата і, таким чином, звільнити з посади прем’єр-міністра.

Опозиційні лідери, у тому числі колишній прем’єр-міністр Наваз Шаріф, закликають Ґілані піти у відставку, кажучи, що вони вже не вважають його главою пакистанського уряду.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG