Спеціальні потреби

Парламентська асамблея ОБСЄ засудила Росію за анексію Криму


Сенатор Бен Кардін
Сенатор Бен Кардін

Парламентська асамблея ОБСЄ, щорічна сесія якої проходить в ці дні в Баку, прийняла 1 липня абсолютною більшістю голосів резолюцію, що засуджує Росію за анексію Криму і сприяння розвитку збройного конфлікту в Україні. За документ, розроблений членом Сенату США Беном Кардіном і запропонованим делегацією Сполучених Штатів в ПА ОБСЄ для прийняття, висловилися 92 парламентаріa з країн-членів ОБСЄ, 30 були проти і 27 утрималися.

У резолюції Парламентської асамблеї ОБСЄ наголошується, що «починаючи з лютого 2014 року, Російська Федерація в рамках своїх відносин з Україною порушила всі десять Гельсінських принципів, причому деякі з них очевидним, грубим і досі невиправленим чином, а також порушує свої прийняті за Будапештським меморандумом зобов’язання, так само як і інші міжнародні зобов’язання».

Документ підкреслює, що «проведений 16 березня 2014 року в Криму референдум був відвертим порушенням Конституції України і Конституції Криму як автономної республіки у складі України, а також в умовах, які навіть віддалено не можуть розглядатися як вільні та справедливі».

У зв’язку з цим, Асамблея «вважає проведений в Криму 16 березня 2014 референдум нелегітимним і незаконним актом, результати якого не мають ніякої юридичної сили», а також «закликає всі держави-учасниці відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією».

ПА ОБСЄ вважає «дії, що включають військову агресію і різні форми примусу, спрямовані на утиск властивих суверенітету України прав на догоду власним інтересам Російської Федерації, неспровокованими і заснованими на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах».

Члени Асамблеї також заявили про тверду підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України, «як це визначено Конституцією країни і в її міжнародно-визнаних кордонах».

Російська делегація жорстко заперечувала спочатку проти розгляду документа Парламентською асамблеєю ОБСЄ, а потім – проти окремих положень документа. Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков звинуватив Сполучені Штати в нав’язуванні своєї волі парламентаріям з країн ОБСЄ і в«подвійних стандартах»: «Чи можна підтримувати, наприклад, окупацію Іраку?

А вона не суперечить тим принципам, на яких базується ОБСЄ? Мені здається, суперечить, навіть якщо Ірак знаходиться за межами Європи. Тим часом, 25 європейських держав в тій чи іншій формі підтримали окупацію Іраку. І мені здається, що це порушує принцип міжнародного права». Проте, резолюцію, запропоновану автором «Закону Магнітського», підтримала більшість делегацій з країн ОБСЄ.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG