Спеціальні потреби

Орбан оголосив про альянс з правими партіями Чехії та Австрії в Європарламенті


З 1 липня Угорщина розпочне шестимісячне головування в Європейському Союзі
З 1 липня Угорщина розпочне шестимісячне головування в Європейському Союзі

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у неділю представив новий альянс із австрійською ультраправою "Партією свободи" та головною чеською опозиційною партією. Альянс сподівається залучити інших партнерів і стати найбільшою правою групою в Європейському парламенті.

Орбан приїхав до Відня, щоб представити альянс "Патріотів за Європу" своєї партії "Фідес" з "Партією свободи" та партією колишнього прем’єр-міністра Чехії Андрея Бабіша ANO за день до того, як Угорщина розпочне шестимісячне головування в Європейському Союзі.

Вибори до Європейського парламенту на початку червня загалом зміцнили позиції партій правого спрямування, хоча рівень цих здобутків відрізнявся в різних країнах. Поки невідомо, чи вдасться цим партіям співпрацювати. До цього часу представники цих партій входили у дві групи в законодавчому органі ЄС, велика кількість таких парламентарів залишилась позафракційними.

У минулі роки Орбан, як видається із задоволенням блокував, пом’якшував формулювання, або відкладав прийняття ключових рішень ЄС, регулярно йдучи всупереч думці більшості лідерів з таких питань, як війна в Україні, відносини з Росією та Китаєм, а також зусилля із захисту демократії та верховенства права. Його публічна опозиція політиці та позиції ЄС розчаровує інші уряди в блоці та відштовхує його далі від основної стратегії континенту.

"Європейці хочуть трьох речей: миру, порядку та розвитку, — сказав Орбан через перекладача в неділю. — А те, що вони отримують сьогодні від еліти в Брюсселі, — це війна, міграція та стагнація".

"Наша мета полягає в тому, і ми віримо, що це станеться, за короткий час створити найсильнішу праву групу в Європейському парламенті", - сказав Орбан.

Щоб успішно сформувати групу в новому парламенті, цій трійці потрібно буде залучити законодавців ще принаймні з чотирьох країн ЄС.

Лідер "Партії свободи" Герберт Кікль зазначив, що новий Європейський парламент збереться вперше в Страсбурзі 16 липня. Він сказав, що "прямо зараз ... вітаємо всі політичні сили, які хочуть приєднатися до наших політичних і позитивних зусиль щодо реформ".

Кікль додав, що "з того, що я чув останніми днями... їх буде більше, ніж деякі з вас, мабуть, зараз гадають". Він не назвав жодного потенційного партнера, а три лідери партій не відповідали на запитання.

"Партія свободи" з незначним відривом посіла перше місце на виборах до Європейського парламенту і сподівається перемогти на національних виборах в Австрії 29 вересня.

"Патріотичний маніфест за європейське майбутнє", підписаний трьома партійними лідерами, критикує ідею створення "європейської центральної держави" та зобов’язується "надати пріоритет суверенітету над федералізмом, свободі над диктатом і миру".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG