Спеціальні потреби

Так довго, як знадобиться? Скільки американці готові підтримувати Україну — опитування


Історії про здобутки українців, імовірно, давали більше впевненості людям у США в результатах війни. Тривале протистояння викликає сумніви щодо того, скільки часу може тривати вторгнення.
Історії про здобутки українців, імовірно, давали більше впевненості людям у США в результатах війни. Тривале протистояння викликає сумніви щодо того, скільки часу може тривати вторгнення.

Хоч загалом американці залишаються відданими підтримці України, відсоток людей, які готові чимось за це пожертвувати, знизився порівняно із жовтнем 2022 року. Водночас тих, хто підтримує надання Україні винищувачів та далекобійних ракет, є більше, ніж тих, хто проти цього. Про це пишуть аналітики Брукінґського інституту, базуючись на даних нового соцопитування.

Опитування громадської думки провели в університеті Меріленду спільно з агенцією Іpsos з 27 березня по 5 квітня. Протягом нього опитали 1203 респондентів із різних груп. Наводимо його основні висновки.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Як довго американці готові підтримувати Україну?

В адміністрації Байдена неодноразово стверджували, що будуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Чи поділяють цю думку американці? З таким наміром погоджується 38% всіх опитаних. Водночас 46% вважають, що США мають дотримуватись курсу на допомогу Україні протягом 1-2 років. Ще 11% переконані, що підтримку слід продовжувати впродовж 2-5 років.

Втім, думки демократів та республіканців тут помітно різняться. Підтримувати Україну так довго, як знадобиться, готові 51% демократів та 25% республіканців. Водночас за допомогу впродовж 1-2 років виступає 31% демократів та 62% республіканців.

Що американці думають про рівень нинішньої підтримки?

Оцінка нинішньої військової підтримки США України також відрізняється залежно від партійної приналежності. В цілому 30% опитаних вважають, що нинішній рівень підтримки США достатній, 33% переконані, що американський уряд витрачає надто багато, а от 12% навпаки стверджують, що потрібно робити більше. Про те, що військові витрати на Україну є надто високими, заявила половина опитаних республіканців і 13% демократів.

Як щодо літаків та ракет?

Українці послідовно закликають Вашингтон надати Києву нові типи озброєнь, зокрема, винищувачі F-16 та далекобійні ракети ATACAMS. Що про це думає американське суспільство? Загалом тих, хто виступає за такий крок, є більше, ніж тих, хто проти. За надання далекобійних ракет і винищувачів висловились 45% і 37% відповідно. Проти - 28% і 32%. Однак тут думка також розділилась залежно від політичних вподобань.

Якою має бути основна мета підтримки України?

У респондентів також поцікавились, як вони бачать мету американської допомоги Україні. 26% вважають, що США мають допомогти повернутись до ситуації перед повномасштабним вторгенням Росії, 18% - допомогти Україні звільнити всі окуповані території, 17% - запобігти російському експансіонізму. Ще 8% вважають, що США повинні послабити і завдати поразки Росії. Решта опитаних або не погоджується із жодним з тверджень, або не має чіткої відповіді.

На які жертви готові піти американці?

Заради допомоги Україні платити вищу ціну за енергію готові 51% опитаних (в жовтні таких було 60%). На збільшення інфляції готові піти 46% (в жовтні їх було 57%). Ще 27% готові пожертвувати життям американських військових (порівняно із 38% в жовтні). Хоча в цілому прихильники демократів готові піти на більші особисті витрати, аніж республіканці, готовність до цього знизилась незалежно від політичних вподобань.

Що впливає на рівень підтримки України?

На рівень підтримки може впливати уявлення американців про успіхи України на полі бою та про хід війни в цілому.
Брукінґський інститут

Аналітики Брукінґського інституту вважають, що на рівень підтримки може впливати уявлення американців про успіхи України на полі бою та про хід війни загалом. Історії про здобутки українців та про поразки росіян, імовірно, давали більше впевненості людям у США в результатах війни. Затягнуте протистояння викликає сумніви щодо того, скільки часу може тривати вторгнення, а відтак підіймає запитання щодо тривалості підтримки та готовності людей платити за неї ціну - пишуть аналітики.

Що про підтримку України кажуть американські політики?

У Білому домі продовжують стверджувати, що будуть підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться. Про це послідовно говорять президент Байден, державний секретар Блінкен, міністр оборони Остін та інші представники чинної адміністрації.

Про необхідність продовження підтримки України заявляє більшість законодавців як в Палаті представників, так і в Сенаті США. Це стосується не лише демократів, а й республіканців.

Нещодавно спікер Палати представників республіканець Кевін Маккарті різко відповів російському репортеру, відкинувши припущення про те, що він не підтримує допомогу Україні. Маккарті засудив дії Росії та заявив: “Ні, я голосую за допомогу Україні. Я підтримую допомогу Україні. Я не підтримую те, що ваша країна зробила з Україною”.

Своєю чергою лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл додав, що послідовна підтримка України є в інтересах Сполучених Штатів: “Значна частина безпекової допомоги виділеної Україні, фактично фінансує виробництво нових, передових можливостей для армії США та підтримує добре оплачувану роботу для кваліфікованих американських робітників у нас вдома”, - заявив Мітч Макконнелл.

Дивіться також:

Нове опитування: якою нині є підтримка України серед американців? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

 • 16x9 Image

  Остап Яриш

  Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

 • 16x9 Image

  Ілона Войтович

  Продюсерка, репортерка. Займається діджиталізацією української служби «Голосу Америки» з 2016 року. Здобула диплом бакалавра журналістики та англійської мови університету Бернарда Барука (CUNY), паралельно отримуючи професійний досвід у провідних медіа-платформах нового покоління, таких як Elite Daily, POPSUGAR, журнал Dujour та інші.

  Ньюйоркиня львівського походження. Не уявляє життя без музики, друзів і журналістики.

Форум

XS
SM
MD
LG