Спеціальні потреби

Ми не можемо міняти людей на приміщення - Парубій


Ми не можемо міняти людей на приміщення - Парубій
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Ми не можемо міняти людей на приміщення - Парубій

На термометрі в центрі столиці – мінус14. Минула ніч була чи не найхолоднішою за весь час протестів. Однак люди не збираються здавати позиції – євромайданівці вирішили не звільняти адмінбудівлі і вулиці в обмін на амністію затриманих активістів. Табір на Майдані утеплюється, з’являються нові пункти обігріву. На відміну від влади, опозиція не вважає проголосований напередодні в Раді закон компромісним.

Говорить комендант Євромайдану Андрій Парубій:

«Ми не можемо міняти людей на приміщення. Наша позиція така – неможливо, щоб долі людей були замінені на будь-яке приміщення. Моя позиція була однакова – вони (влада) повинні людей, які зараз по тюрмах, відпустити в односторонньому порядку».

Не розбиратимуть й барикади – мовляв, ймовірність штурму силовиків досить висока, кажуть протестувальники. Це означає, що до порозуміння із владою ще далеко. Втім діалог триває, каже Парубій.

Ми не можемо міняти людей на приміщення. Наша позиція така – неможливо, щоб долі людей були замінені на будь-яке приміщення
Андрій Парубій
Опозиція все ще покладає надії на повернення до Конституції 2004 року. За нею президента можуть позбавити багатьох повноважень – серед них права самостійно формувати уряд.

Однак для цього опозиції треба заручитися підтримкою 300 депутатів Верховної ради, а значить і пропрезиденської партії. Варіант можливий, але малоймовірний, кажуть оглядачі.

Директор Інституту виборчого права Юрій Ключковський каже:

«Президент повинен погодитися на звуження своїх повноважень. По-друге, повинна існувати конституційна більшість у Верховній раді або згода більшості Конституційного суду, якої поки що немає. Обох факторів не може бути без згоди президента. Тому поки президент не націлений на компроміс, поки він імітує зближення такими законами, як вчорашній закон про амністію, доти сподіватися на те, що цей шлях буде реалізований – не можна».

У президента кажуть, що всі необхідні кроки назустріч опозиції зробили і тепер чекають поки мітингувальники розблокують адмінбудівлі і звільнять транспортні магістралі. Готові миритися лише з табором на Майдані Незалежності. До того часу амністувати декілька сот затриманих не збираються».

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG