Спеціальні потреби

Опозиція погрожує розпуском Верховної ради


Опозиція погрожує розпуском Верховної ради
Опозиція погрожує розпуском Верховної ради

Опозиційні сили погрожують почати процедуру розпуску Верховної ради, якщо та не ухвалить необхдні для звільнення Юлії Тимошенко закони. Опоненти влади вимагають негайно поставити на голосування проекти, які скасовують кримінальну відповідальність за злочин, за яким колишню прем’єрку засудили до семи років позбавлення волі. В разі, якщо більшість не виконає цієї вимоги, опозиція почне всеукраїнський збір підписів під вимогою розпустити парламент. За словами одного із лідерів фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрія Кожем’якіна, цю вимогу вже підтримали 105 депутатів Верховної ради. Він каже, що проект постанови передбачає провдення дочасних парламентських і президентських виборів.

Водночас у правлячій партії дають зрозуміти про неготовність йти на поступки опонентам. Один із лідерів Партії регіонів Олександр Єфремов називає неприйнятною спробу декриміналізувати статтю, за якою засудили Тимошенко. Мовляв, цього не зрозуміють виборці його партії:

«Я говорив із багатьма громадянами, які висловлюють нерозуміння ситуації, коли існуюче законодавство змінюється лише для того, щоб виправдати колишнього високопоставленого чиновника, який порушив закон. Люди кажуть, якщо закон змінювати під одну людину, тоді правової держави у нас не буде. Дуже важко заперечити, коли питання ставиться таким чином. Тому я глибоко переконаний, що ми не можемо змінювати закони, особливо кримінальний кодекс, під одну людину».

Регіонали також кажуть, що не сприймають серйозно спроби опозиції ініціювати розпуск Верховної ради. Збір підписів не матиме ніяких юридичних наслідків, адже не дає підстав для дострокових виборів, зауважує заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко. «У Конституції прописаний весь перелік підстав для розпуску парламенту. Інших варіантів не існує. Тому окрім як піаром з гнилим душком це назвати не можна. Самі організатори збору підписів знають, що це ні до чого не призведе», – цитує політика партійний сайт.

Схоже, що безперспективність таких погроз розуміють і самі соратники Тимошенко, які покладають надії на звільнення свого лідера завдяки втручанню країн Заходу. Мовляв, українснька влада може прислухатися до погроз лідерів країн Євросоюзу відкласти підписання угод про зону вільної торгівлі та про асоційоване членство України в ЄС.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG