Спеціальні потреби

Опозиція домагатиметься звільнення Юлії Тимошенко вуличними акціями


Опозиція домагатиметься звільнення Юлії Тимошенко вуличними акціями
Опозиція домагатиметься звільнення Юлії Тимошенко вуличними акціями

Опозиційнна партія «Батьківщина» обіцяє відповісти на арешт свого лідера Юлії Тимошенко масовими акціями протесту. Лідери закликали своїх прихильників долучатися до мирного мітингу в центрі столиці під стінами Печерського районного суду, який і ухвалив рішення про арешт колишньої прем’єрки. «Батьківщина» вимагатиме звільнення Юлії Тимошенко та інших політиків, які нині утримуються під арештом, та закриття порушених проти них кримінальних справ. Організатори закликають долучитися до протестів усі опозиційні сили.

Рішення арештувати колишнього прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко суддя Печерського суду столиці Родіон Кіреєв ухвалив на вимогу представників Генпрокуратури. Звинувачення вже вдруге зверталося до судді з вимогою взяти під варту екс-керівника уряду, закидаючи їй перешкоджання суду і спроби затягування процесу. Проте перша вимога прокуратури була відхилена.

Попри те, що раніше сама Тимошенко неодноразово говорила про ймовірність свого арешту, схоже, що рішення судді в п’ятницю виявилося для «Батьківщини» несподіваним. Прихильники екс-прем’єра спробували перешкодити правоохоронцям взяти її під варту і не випускали автомобіль з арештованою. Проте, кількість пікетників біля Печерського суду виявилася недостатньою, і застосувавши силу, спецпідрозділи швидко відтіснили протестувальників. Соратник Тимошенко, заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов закликав усіх її прихильників до спокою. «Ми маємо бути разом і боротися за справедливість. Арештом Юлії Тимошенко владі не вдасться зломити ані опозицію, ані її лідера», – наголосив він. Згодом керівники партії поїхали радитися щодо дій.

Арешт Тимошенко вже засудили в інших опозиційних партіях. Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк побачив у діях влади остаточний курс на згортання демократії: «Рубікон перейдено. Демократія завершилась. Влада стала режимом». Голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко назвав ув’язнення Тимошенко кроком до міжнародної ізоляції Украни: «Рішенням арештувати Тимошенко Янукович увімкнув лічильник – пішов відлік часу, який відкине його на смітник історії».

У провладній команді, навпаки, рішення суду назвали цілком виправданим. Народний депутат з фракції Партії регіонів Володимир Олійник вказав, що це була реакція на порушення Юлією Тимошенко вимог закону та спроби тиснути на свідків:

«Тимошенко кинула виклик закону, вона своєю поведінкою, спрямованою на затягування процесу, намагалася стати над законом. Давала коментарі під час судового засідання журналістам, навіть розверталася спиною до судді, тобто абсолютно ігнорувала сам процес, який передбачає обов’язково предметний розгляд пред’явленого обвинувачення. Арешт іще не свідчить про винуватість особи, але він має вплинути на саму поведінку колишнього прем’єр-міністра, яка зобов’язана дотримуватись правил, визначених законом. Прикро, що ігнорування Тимошенко закону вимусили суд прийняти останню запобіжну міру – арешт», цитує депутата партійний сайт.

В команді Тимошенко не мають сумнівів, що команду взяти її під варту віддано вищим керівництвом країни. Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко вважає, що суддя виконав вказівку згори:

«Суддя Кіреєв – не самостійна людина, це маріонетка з Банкової. Я переконаний, що рішення щодо арешту було санкціоновано президентом України».

Відтак, опозиція визнає, що у звільненні Тимошенко покладає надії на реакцію країн Заходу. Лідер Київської організації «Батьківщини» Олександр Бригинець заявив, що від реакції урядів інших країн також залежатиме, за яким сценарієм розгортатимуться події:

«Сьогодні від позиції інших країн залежить те, що відбудеться далі. Я дуже сподіваюся, що ті представники ЄС, які в цей час були в суді, а вони завжди приходять, зроблять все можливе, щоб натиснути на владу України. Ми з свого боку будемо тиснути. Якщо Європа натисне на Януковича, ніякого кровопролиття не буде. Якщо цього тиску не буде, то без крові не обійдеться – я абсолютно в цьому впевнений».

XS
SM
MD
LG