Спеціальні потреби

Янукович та його уряд втрачають довіру українців


Президент України Віктор Янукович
Президент України Віктор Янукович

Різні опитування показують один і той самий результат - Янукович та його уряд втрачають довіру українців.

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) констатує, що у 2011 році довіра до Віктора Януковича стрімко впала. Експерти опитали респондентів у кожному регіоні України.

За словами головного дослідника Міжнародної фундації виборчих систем Ракеша Шарми, відсоток тих, хто довіряє Януковичу, у 2011 році знизився до 29%. Коли у 2010 році 43% українців з позитивом дивилися на дії нової влади.

«Цього року ми виявили, що позитивні погляди виборців зменшилися і превалюють негативні погляди», - заявив Ракеш Шарма. Зокрема, за його словами більшість українців незадоволена проведенням пенсійної, конституційної реформ, зміною Податкового кодексу.

Також експерти зазначають, що українці не підтримують те, як Віктор Янукович налаштовує відносини з Росією. «Це особливо помітно на півдні (з 86% до 48%) та сході (з 79% до 49%)», - говорить представник IFES. Незадоволені українці й забезпеченням Януковичем політичної стабільності в країні.

Коментуючи результати, заступник директора Міжнародної фундації з виборчих систем з питань Європи та Азії Ґевин Вайс додав, що хоч і видно стрімке падіння позитивних поглядів, «але…якщо подивитися на результати досліджень 2008 та 2009 років, цього року рівень негативних поглядів повертається на рівень попередніх років».

Соціологічна служба Центру Разумкова у вівторок оприлюднила результати іншого опитування, за яким тільки 17% українців вважають, що в Україні проводяться ефективні економічні реформи. Одна третина опитаних заявила, що такі реформи не проводяться, а інша третина заявила, що вони проводяться, але є не такими, як слід.

В тому, що реформ немає, респонденти вбачають намагання всіх, хто має змогу, красти замість того, щоб щось змінювати. Ті ж, хто говорить про неправильні реформи, пояснюють це відсутністю чітких напрямів та принципів реформування.

Раніше, президент України Віктор Янукович, виступаючи в парламенті, заявляв про успіх проведених реформ, а також про те, що необхідно будувати системний діалог між владою та суспільством.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG