Спеціальні потреби

Соціологи: 20 років незалежності - час повільного руху вперед із відкатами назад


Соціологи: 20 років незалежності - час повільного руху вперед із відкатами назад
Соціологи: 20 років незалежності - час повільного руху вперед із відкатами назад

В тому, що Україна не є успішною, українці звинувачують її керівників, а найбільшим успіхом за 20 років незалежності вважають відсутність військових конфліктів.

Ці дані оприлюднила українська компанія «Research & Branding Group». Соціологи дізнавалися про ставлення українців до незалежності України, а також щодо подій серпня 1991 року в різних регіонах. Так, кожний п'ятий українець визначив серпневий путч як «епізод боротьби за владу серед найвищого керівництва країни». На заході ж більшість українців охарактеризувало путч як «перемогу демократичної революції, яка покінчила із владою КПРС».

На питання, чи змінилося б щось, якби ДКНС утримала владу в своїх руках, третина українців відзначила, що в їхньому житті нічого б cуттєво не змінилося. Соціолог та один із засновників «Research & Branding Group» Євген Копатько говорить, що й сама незалежність України більшістю її мешканців ставиться під сумнів. Адже 72% опитуваних вважають, що незалежність проявляється більше на рівні декларації ніж як реальний фактор.

Дослідження щодо ставлення до незалежності України проводила і соціологічна служба Центру Разумкова. За даними соціологів з Центру Разумкова - лише 37% українців вважають свою країну незалежною. Хоча на інше питання - якби референдум відбувався сьогодні, чи підтримали б ви незалежність - більшість відповіла позитивно.

Саме свято незалежності за результатами різних досліджень більшість українців сприймають як одне з офіційних свят. А менше третини вважають 24 серпня ще одним вихідним днем.

Також Центр Разумкова провів дослідження щодо ставлення до ситуації в країні порівняно з 1991 роком. В цілому, українці відзначають погіршення ситуації у сфері боротьби з корупцією, рівня життя населення та підвищення рівня злочинності. Рідше вказують респонденти на погіршення рівня демократії в країні.

Компанія «Research & Branding Group» також попитала українців щодо найбільш важливих досягнень за 20 років незалежності. Більшість визнала такими відсутність військових конфліктів. Також серед пріоритетів, українці визнають збереження незалежності та територіальної цілісності країни та спортивні успіхи братів Кличко і Андрія Шевченка.

Відсутність серйозних військових загроз для країни як найголовніше досягнення для України визначає і голова центру політичних досліджень «Пента», Володимир Фесенко. Політолог говорить, що 20 років розвитку та становлення України відбулися без серйозних загроз та кривавих внутрішніх конфліктів, чого не вдалося уникнути більшості пострадянських країн.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG