Спеціальні потреби

ООН заявляє про систематичні катування на контрольованих бойовиками та Росією частинах України


Організація Об’єднаних Націй заявляє, що катування та жорстоке поводження із затриманими на території, контрольованій підтримуваними Росією сепаратистами на сході України, відбуваються щодня.

Заступниця голови управління ООН з прав людини Нада Аль-Нашиф заявила 9 липня, що у в’язниці «Ізоляція» в Донецьку та інших місцях тримання є «грубі порушення».

Порушення «тривають щодня і здійснюються систематично», сказала Нашиф у Раді ООН з прав людини, що базується в Женеві.

За даними, наведеними Нашиф, від початку збройного конфлікту близько 4000 затриманих зазнали тортур або жорстокого поводження як на підконтрольній уряду, так і на контрольованій бойовиками території.

«Попри те, що ми можемо нарахувати тисячі жертв, притягнутих до відповідальності злочинців лише десятки», – сказала вона.

Нашиф додала, що на початкових етапах конфлікту катувань та жорстокого поводження було більше, але з часом їхнє число скоротилося, особливо в контрольованих урядом України районах.

Щодо окупованого Росією Криму Нашиф заявила, що її відомство не може виконувати свою місію безпосередньо на півострові, і їй доводиться покладатися на інформацію, зібрану дистанційно.

У звіті зазначається, що російська влада регулярно переслідує адвокатів, що беруться за резонансні справи, а суди ухвалюють вироки у таких справах без справедливого судового розгляду.

Також були задокументовані твердження про тортури та жорстоке поводження, вчинені російською владою щодо осіб, які перебувають під вартою, з метою примусити їх до самовикриття або свідчень проти інших.

«У звіті наголошується на нездатності Російської Федерації виконувати свої зобов’язання як окупаційної влади в Криму згідно з міжнародним гуманітарним правом», – вказала заступниця уповноваженого ООН з прав людини.

Київ веде боротьбу з російськими гібридними силами на сході Донецької та Луганської областей з 2014 року, коли Москва також незаконно анексувала український Кримський півострів. У результаті конфлікту загинули понад 13 тисяч людей.

Дивіться також: Прибирання будинків: як працює цей бізнес у США - на прикладі компанії, власницею якої є українка

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG