Спеціальні потреби

ООН планує зустріч зі сторонами Чорноморської зернової угоди у Стамбулі


Комерційні судна, задіяні у Чорноморській зерновій угоді, чекають проходження протоки Босфор у Стамбулі. REUTERS/Mehmet Emin Calsikan
Комерційні судна, задіяні у Чорноморській зерновій угоді, чекають проходження протоки Босфор у Стамбулі. REUTERS/Mehmet Emin Calsikan

Глава ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс планує зустрітися у Стамбулі зі сторонами Чорноморської зернової угоди.

Про це було повідомлено сьогодні під час брифінгу у п'ятницю, 7 липня. Речник генсека ООН Фархан Хак також наголосив на “незамінній ролі експорту продовольства та добрив з Росії та України в підтримці глобальної продовольчої безпеки” і важливості повного та постійного виконання угод, підписаних у Стамбулі в липні 2022 року.

Йдеться про змогу для продовольства, зокрема, зернових культур, безперешкодно виходити на світові ринки. “Ці угоди є надто рідкісною демонстрацією того, що може зробити світ, коли він зосереджується на великих викликах нашого часу”, - сказав речник.

Крім того, вони сприяють зниженню світових цін на продовольство.

Під час брифінгу речник генсека ООН озвучив також, що аміакопровід, про який йшла мова під час домовленостей ООН з Росією, пошкоджений у трьох місцях. Експерти ООН ще не мали можливості оцінити ці пошкодження через активні бойові дії унаслідок російського вторгнення в Україну.

Як повідомляв Голос Америки, саме відновлення транзиту аміаку Кремль висував як одну з умов роботи зернового коридору, заблокованого ним же.

Крім того, Росія вимагає повного підключення державного банку РФ до SWIFT в обмін на зернові домовленості.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен обговорив з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом питання Чорноморської зернової угоди, яка уможливлює експорт українського зерна. Також Росія днями заявила, що не ухвалила остаточного рішення, чи продовжувати угоду із розблокування експорту зерна з України, заблокований нею ж.

У п'ятницю, 7 липня, у Туреччині з візитом перебуває і президент України Володимир Зеленський.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG