Спеціальні потреби

ООН виділяє кошти на допомогу вразливим країнам у боротьбі з коронавірусом


Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок
Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок

В організації зазначають, що можливість стримати епідемію зберігається

ООН виділила 15 мільйонів доларів з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації для сприяння глобальним зусиллям по стримуванню коронавірусу COVID-19.

Відовідне оголошення було зроблено на тлі рішення ВООЗ підвищити рівень загрози глобальної епідемії коронавірусу до «дуже високого». Це максимальний рівень у системі ВООЗ. При цьому організація заявила, що все ще є шанс стримати вірус, якщо перервати ланцюжок його передачі.

Виділені ООН кошти підуть ВООЗ і Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ). Вони будуть використовуватися для моніторингу поширення вірусу, розслідування випадків захворювання, роботи національних лабораторій і фінансування інших заходів.

ВООЗ закликала знайти 675 мільйонів доларів для боротьби з коронавірусом. Існує можливість стримати поширення вірусу, якщо країни світу підуть на серйозні заходи щодо раннього діагностування захворювання, ізоляції та догляду за пацієнтами і відстеження їх контактів, зазначили в ООН.

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок заявив: «Ми поки не бачимо свідчень вільного поширення вірусу. Поки така ситуація зберігається, у нас є шанс стримати його».

Лоукок зазначив, що грант допоможе країнам з крихкими системами охорони здоров'я виявляти захворювання та вживати відповідних заходів.«Він може врятувати життя мільйонів людей з уразливих верств населення», - заявив він.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що потенційне поширення вірусу у країнах зі слабкими системами охорони здоров'я викликає серйозну заклопотаність у організації.

«Кошти допоможуть цим країнам підготуватися до виявлення та ізоляції випадків захворювання, захистити медичних працівників і надавати пацієнтам гідний і адекватний догляд», - зазначив глава ВООЗ.

Дивіться також: Директор Архіву СБУ в Єлі: Україна дуже цікава для дослідників країна в контексті розуміння того, чим був Радянський Союз

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG