Спеціальні потреби

Торік додатково 120 мільйонів людей у світі опинились за межею бідності – ООН


Безпритульний на вулицях Мадрида, 6 серпня 2021. (AP)
Безпритульний на вулицях Мадрида, 6 серпня 2021. (AP)

У своєму зверненні з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності, який відзначають 17 жовтня, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш попередив про зростання числа людей, що живуть в умовах крайньої бідності.

За його словами, зростання показників бідності спостерігається вперше за двадцять років і пов’язане передусім з пандемією. Торік додатково 120 мільйонів людей опинилися за межею бідності, сказав Ґутерріш.

"Нерівномірне відновлення ще більше збільшує нерівність між глобальними Північчю і Півднем. А тим часом сьогодні, коли солідарність потрібна як ніколи, ми не бачимо її прояву", – зазначив він.

За словами Ґутерріша, нині треба передусім боротися зі злиднями і несправедливим розподілом вакцин.

Генсекретар ООН також привернув увагу до становища вразливих груп населення, зокрема жінок, які в результаті пандемії постраждали більше, ніж чоловіки. Він запропонував надавати адресну допомогу жінкам-підприємицям, боротися з неофіційною зайнятістю, а також приділяти більше уваги питанням освіти, соціального захисту, медичного страхування дітей та охорони здоров’я в цілому і скорочувати розрив у доступі до цифрових технологій.

У матеріалі використано статтю "Радіо Свобода" та сайт ООН

Дивіться також: У Вашингтоні створили інсталяцію з прапорців на честь загиблих захисників України. Відео

XS
SM
MD
LG