Спеціальні потреби

Янукович проігнорує саміт ЄС?


Янукович проігнорує саміт ЄС?
Янукович проігнорує саміт ЄС?

Схоже на те, що слова Януковича про готовність «поставити на паузу» відносини з Євросоюзом були не просто зворотом мови. Український президент, роздратований вимогами європейців звільнити Тимошенко, готує Європі демарш.

Він полетить до Москви, на засідання ЄврАзЕс, замість участі вдома у саміті з Європейським союзом. Принаймні таку сенсаційну інформацію оприлюднило джерело в секретаріаті ЄврАзЕсу.

«Президент України Віктор Янукович візьме участь у 32-у засіданні міждержавної ради Євразійського економічного співтовариства, яке відбудеться 19 грудня в Москві», – цитують слова джерела українські інформагенції.

Як відомо, саме на 19 грудня у Києві призначений саміт Україна - ЄС. На цій зустрічі на вищому рівні планувалося парафувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом, до чого Україна йшла останні п’ять років. Водночас лідери ЄС неодноразово наголошували: успіх саміту залежатиме від того, чи буде переглянуто вирок ув’язненій лідерці опозиції.

Після чергового нагадування, яке пролунало у вівторок від президента Литви Далі Грибаускайте, український президент і заявив про свою готовність «взяти паузу» у відносинах з ЄС.

Утім, інформацію про те, що 19 грудня Янукович полетить до Москви, у Міністерстві закордонних справ наразі не підтверджують. Як повідомив директор інформаційного департаменту МЗС Олег Волошин, нічого, крім саміту Україна - ЄС, сьогодні у відомстві не готують.

У самому ЄврАзЕсі також поки офіційно не підтверджують, що 19 грудня Янукович буде у них. У прес-службі співтовариства пояснили, що розіслали запрошення лідерам усіх країн зі статусом спостерігачів, у тому числі й президентові України. Чи приймати запросини, вирішувати йому.

В адміністрації президента України поки що мовчать і інформацію про можливість візиту Януковича до Москви 19 грудня не коментують.

А тим часом президент України таки виконав обіцянку, яку дав напередодні в присутності президента Литви. У середу було проведено медичне обстеження Юлії Тимошенко за межами СІЗО. Де саме і які результати – офіційної інформації немає. За даними захисників екс- прем’єра, Тимошенко обстежили в обласній клінічній лікарні, куди її вивезли таємно о 5 годині ранку. Встановлений діагноз не розголошують. Як стверджує Державна пенітенціарна служба, хворій було проведено магнітно-резонансну томографію, рентген і сонографію. «За результатами проведених обстежень у Тимошенко не виявлено патологічних змін, які несуть загрозу її життю», – заспокоїла держслужба в оприлюдненому прес-релізі.

А тим часом адвокати опозиціонерки заявили, що не довіряють державним лікарям і їхнім висновкам. Захист оскаржив також незаконну практику проведення слідчих дій з лежачою хворою у камері СІЗО. Адвокат Сергій Власенко в середу розповів журналістам, як проводять допити підзахисної. За його словами, до камери площею 12 квадратних метрів, де стоять три ліжка і меблі, заходять двоє слідчих і адвокат; співкамерниць Тимошенко на час допиту виводять; Тимошенко лежить у ліжку; їй ставлять запитання, на які вона відповідає, не підводячись.

Натомість податкова міліція і СБУ заперечили проведення слідчих дій стосовно Тимошенко. Прес-служба податкової стверджує, що не проводить допитів з 18 листопада, а СБУ у своєму прес-релізі запевнила, що не планує допитів на середу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG