Спеціальні потреби

Суд дозволив Януковичу не виконувати передвиборчі обіцянки


Суд дозволив Януковичу не виконувати передвиборчі обіцянки
Суд дозволив Януковичу не виконувати передвиборчі обіцянки

Вищий адмінсуд виправдав президента Віктора Януковича, який не виконав своїх передвиборчих обіцянок. Як зазначено у рішенні ВАСУ, передвиборча програма кандидата – це засіб агітації, а не закон. А тому бездіяльність президента, який цю програму не виконав, протиправною вважати не можна.

Про отриманий лист з рішенням суду, датованим 21 липня, сьогодні повідомив журналістів автор скандального позову херсонський правозахисник Дмитро Ільченко. Позивача особливо здивувала аргументація суду, який не знайшов порушення його особистих прав через невиконання президентом обіцяного.

«До «Покращення життя вже сьогодні» я був приватним підприємцем, сплачував податки до бюджету свого рідного міста, створював робочі місця. А після того як Янукович «покращив» моє життя, мені довелося припинити підприємницьку діяльність. Мої права були порушені, але суд цього не помітив», – обурився Ільченко, який працює помічником одного з депутатів БЮТ.

Ільченко зауважив також, що своїм рішенням суд фактично визнав: солодкі обіцянки кандидати дають лише заради перемоги на виборах, а виконувати їх вони не зобов’язані.

Попри те, що у рішенні суду зазначається: «рішення остаточне і оскарженню не підлягає», позивач заявив, що таки збирається подати апеляції до Верховного суду та до Європейського суду.

В суд на президента України Ільченко поскаржився у червні. У скарзі він зазначав, що Янукович досі не запровадив, як обіцяв, п’ятирічних податкових канікул для малого бізнесу, не знизив ПДВ і податок на прибуток, а також не перевів армію на контрактну систему. Усі ці пункти передвиборчої програми мали бути виконані до 1 січня 2011 року. Невиконання президентом цих та інших обіцянок – стверджував позивач – порушило його виборчі права та завдало йому значних матеріальних втрат.

Як відомо, у своїй передвиборчій програмі Віктор Янукович дав близько тридцяти обіцянок. Серед ключових, окрім податкових канікул, зниження ПДВ та переходу армії на контрактну основу, була й така фантастична, як збільшення населення України до 50 мільйонів людей. Натомість виконаними на сьогодні, через півтора роки перебування при владі, експерти називають лічені пункти, зокрема, ухвалення Податкового кодексу та законодавче закріплення позаблокового статусу України.

Своєю чергою, у правлячій Партії регіонів заявляють, що усі передвиборчі обіцянки президента будуть виконані, однак для цього знадобиться не менше п’яти років. Коментуючи позов, поданий проти Януковича, лідер «регіоналів» у парламенті Олександр Єфремов запевнив: «За час своїх повноважень Віктор Янукович реалізує все, що було заявлено перед виборами».

Так чи інакше, юридичної відповідальності за невиконання обіцяного президент, як виглядає, може не боятися. А от політична розплата уже настала – у вигляді обвалу рейтингу. За рік при владі рейтинг Януковича знизився майже втричі. Згідно з даними Центру Разумкова, якби вибори президента відбувалися сьогодні, за Януковича проголосувало б лише 14,6% виборців, тоді як іще рік тому за нього готові були віддати свої голоси 39,2% українців.

Тим самим нинішній глава держави встановив свого роду національний рекорд: такими темпами рейтинги не падали у жодного з його попередників. Навіть Віктор Ющенко, якого вважають найбільшим розчаруванням сучасної України, за перший рік при владі розгубив лише половину своїх колишніх адептів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG