Спеціальні потреби

Янукович: готується збройний напад на органи влади


Янукович: готується збройний напад на органи влади
Янукович: готується збройний напад на органи влади

В Україні масово закуповують зброю для нападів на органи державної влади. Про це заявив президент Віктор Янукович, виступаючи на розширеному засіданні уряду в середу. При цьому глава держави послався на інформацію, отриману від правоохоронців.

«Мені правоохоронні органи дають таку інформацію, що йде скупка зброї в країні і підготовка до збройних нападів на органи влади. Вже люди втратили і страх, і совість. Так хто це організовує? Не ті, кому важче за всіх живеться. Ті, кому важче живеться, вони мовчать, терплять і чекають», – сказав Янукович.

Президент також стверджує, що в акціях протесту під Верховною Радою беруть участь люди, які через суд вибили собі фантастичні пенсії і тепер домагаються їх виплати.

«Зараз під парламент прийшли ламати паркан ті, хто за рішенням судів отримав пенсії в 30 тисяч гривень і одноразову допомогу в 600-700 тисяч», – обурився глава держави. За його словами, протести пільговиків спрямовані на підрив фінансової стабільності в Україні.

Сказане президентом узяли на глум в опозиції. Коментуючи заяву щодо розмірів виплат чорнобильцям, партія «Батьківщина» знов нагадала про непристойну розкіш президентської резиденції.

«Цифру у 600-700 тисяч гривень Янукович, мабуть, взяв не з довідки про виплати чорнобильцям, а з накладної на купівлю чергового золотого унітазу в Межигір’я», - іронізують у партії Юлії Тимошенко.

Що ж до заяви про підготовку збройних нападів, то у «Батьківщині» її назвали демонстрацією неадекватності та параноїдальних страхів президента.

«Янукович знову підтвердив, що боїться власного народу. Саме тому він ховається від людей за броньованим склом у кортежі, перекриваючи дороги та будуючи вертолітні майданчики», – зазначають бютівці в оприлюдненій заяві.

А тим часом аналітики гучну заяву Януковича пояснюють «ігрищами» спецслужб. Ті намагаються зайвий раз довести президенту, що недарма їдять свій хліб, – вважає голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Думаю, що тут усе достатньо банально. Є очевидні прояви зростання соціальної та політичної напруги в країні. Певна річ, президентові про це розповідають і доповідають. Але питання – як саме доповідають, і з якою метою. І на мою думку, тут є така собі традиційна гра спецслужб, правоохоронних органів, – враховуючи не тільки нинішні акції протесту біля Верховної Ради, але ще й нинішній бюджетний процес. Адже завдяки такій тривожній інформації та грі на реальних проявах соціальної та політичної напруги можна отримати додаткове бюджетне фінансування. Плюс продемонструвати, що правоохоронні органи піклуються про державну безпеку і безпеку особисто глави держави, що вони пильнують і тримають ситуацію під контролем. Іде класична гра спецслужб на фобіях керівників держави», – зазначає Фесенко.

Чи можна вважати, що заява президента про підготовку збройних нападів невідомими терористами є прелюдією до масових репресій? На думку експерта, це можливо, якщо масові акції протесту повернуть у силове русло.

«Ми вчора бачили вже другу спробу штурму Верховної Ради. І якщо будуть повторні, більш радикальні спроби, якщо будуть реальні спроби прорватися у парламент або взяти штурмом Кабінет міністрів чи адміністрацію президента, тоді можна прогнозувати неминучу демонстрацію сили з боку правоохоронних органів. Тобто на силу з боку натовпу буде демонстрація сили з боку міліції. Саме це небезпечно. Саме це може призвести до «профілактичних» арештів серед учасників та організаторів акцій. І це дійсно може сприяти посиленню авторитарних тенденцій в країні», – сказав Фесенко «Голосу Америки».

Нагадаємо: наприкінці жовтня міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявив про те, що незаконний оборот зброї в Україні набрав великих масштабів. При цьому українські ЗМІ регулярно публікують скандальні викриття, пов’язані з фактами торгівлі зброєю самими міліціонерами. Як нещодавно заявив з цього приводу народний депутат від НУ-НС Геннадій Москаль, «Сьогоднішня міліція перетворюється на головного торговця зброєю в Україні».

XS
SM
MD
LG