Спеціальні потреби

Адвокат: Тимошенко не може пересуватися самостійно


Адвокат: Тимошенко не може пересуватися самостійно
Адвокат: Тимошенко не може пересуватися самостійно

Стан здоров’я Юлії Тимошенко різко погіршився; вона не може пересуватися самостійно. Про це заявив під час брифінгу в середу під стінами Лук’янівського СІЗО адвокат екс-прем’єра Сергій Власенко.

«Близько трьох годин я очікував зустрічі з нею, оскільки стан здоров’я не дозволяє їй самостійно пересуватися приміщенням слідчого ізолятора», – сказав Власенко журналістам. Як він додав, на зустріч з ним Тимошенко привели попід руки працівники СІЗО.

Погіршення стану здоров’я ув’язненої захисник пов’язує з умовами перебування в ізоляторі: там зимно, у арештантки загострились проблеми з хребтом, і вона майже не встає з ліжка.

При цьому слідчі запланували на четвер черговий допит Тимошенко у новопорушених кримінальних справах. За словами Власенка, допит лежачого хворого можна прирівняти до катувань.

Раніше ув’язнена опозиціонерка вже скаржилась на болі в хребті; тоді в адміністрації СІЗО заявили, що до такого стану спричинило її необережне поводження під час прогулянки, і рекомендували Тимошенко менше гуляти.

На брифінгу біля Лук'янівського слідчого ізолятора адвокат Власенко повідомив також, що апеляцію в «газовій» справі почнуть розглядати 13 грудня у київському Апеляційному суді. Одначе, як вважає захисник, долю апеляції насправді вирішуватимуть не в суді, а в адміністрації президента. За його даними, до розгляду апеляції планують залучити суддів, які ще не призначені пожиттєво і мають дисциплінарні стягнення - а отже, тих, які найбільш залежать від влади і на яких найлегше натиснути.

А тим часом з'явилась інформація, буцімто Юлію Тимошенко планують звільнити до 20 грудня. Про існування такого плану сказало польській Gazeta Wyborcza джерело, близьке до адміністрації президента.

«Різдво вона, напевно, зможе зустріти вдома», - заявив співрозмовник польського видання.

А втім, і сам обізнаний інформатор не готовий поручитися, що так воно й буде. Бо за його словами, крім людей, які обстоюють звільнення Тимошенко, у президентській адміністрації є люди, що наполягають на тому, аби й далі тримати її у тюрмі - навіть ціною погіршення відносин із Заходом.

Газета нагадує також, що на 19 грудня призначений саміт Україна - ЄС, на якому українська сторона сподівалася парафувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Європейці, натомість, поставили долю Угоди в безпосередню залежність від долі Тимошенко.

На думку Gazeta Wyborczа, єдиний спосіб звільнити опозиціонерку, яка вже заявила, що не проситиме про амністію, - це вилучити з Кримінального кодексу статтю про кримінальну відповідальність за перевищення владних повноважень.

Нагадаємо: президентський законопроект про декриміналізацію економічних злочинів Верховна Рада розгляне на наступному пленарному тижні. 4 листопада парламент мав проголосувати цей законопроект у другому читанні, проте опозиція домоглася перенесення розгляду. Як сподіваються опозиціонери, влада змінить думку і таки погодиться додати до президентського законопроекту «тимошенківську» статтю.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG