Спеціальні потреби

ПАРЄ відмовилась від дебатів про Тимошенко


Президент ПАРЄ Мевлют Чавушоглу
Президент ПАРЄ Мевлют Чавушоглу

Термінових дебатів з «українського питання» у ПАРЄ поки що не буде. Пропозиція обговорити на нинішній жовтневій сесії справу Тимошенко не набрала достатньої підтримки. Для прийняття рішення необхідно дві третини голосів; натомість «за» проголосували 82, «проти» – 69 євродепутатів.

Про те, що ініціатива не пройшла, повідомив журналістам очільник російської делегації у ПАРЄ Костянтин Косачов. Сам російський депутат також голосував «проти»: як він вважає, на нинішньому етапі дебати у справі Тимошенко з боку ПАРЄ виглядали б як спроба тиску на український суд. «Проти» виступили й деякі члени української делегації, що представляють владу.

Ініціатором термінових дебатів у ПАРЄ щодо політичних репресій в Україні було об’єднання європейських народних партій. Це ж об’єднання запросило на відкриття жовтневої сесії в Страсбург доньку Тимошенко. Євгенія Карр мала намір виступити перед європейськими депутатами, щоб, за її словами, донести до Європи інформацію про беззаконня у судовому процесі над її мамою.

Дочка Тимошенко мала промовляти на відкритті сесії одночасно з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком.

Завдяки скасуванню дебатів міністр уник зустрічі з таким опонентом. Виступаючи у понеділок перед Парламентською асамблеєю, Грищенко заперечив утиски опозиції в Україні. За його словами, українська опозиція має широкі права і вільно висловлює свою думку з телеекранів. А коментуючи суд над Тимошенко, головний дипломат заявив, що справа екс-прем’єрки свідчить про потребу реформувати застарілу систему судочинства. Мовляв, статті, за якими судять Тимошенко, були ухвалені давно і потребують змін. При цьому він наголосив, що ці зміни, а саме декриміналізація деяких норм законодавства не означає безкарність.

У той час як міністр розповідав європейським політикам про широкі права опозиції в Україні, Міністерство закордонних справ привітали скасування дебатів з «українського питання». Директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин назвав заяви про плани європейців провести термінові дебати «дезінформацією». Він також наголосив на тому, що «українське питання» не внесено до порядку денного нинішньої жовтневої сесії ПАРЄ. «Це є доконаний факт», - радіє Волошин.

Своєю чергою, член української делегації в ПАРЄ, депутат-бютівець Сергій Соболєв спрогнозував, що дебати з «українського питання» відбудуться на зимовій сесії, у січні 2012 року. За його словами, на січневій сесії до розгляду пропонуватиметься тема «Верховенство права і політичні репресії в Україні».

А тим часом Верховна Рада готується терміново розглянути законопроекти про декриміналізацію економічних злочинів. Над кількома варіантами цього законопроекту, у тому числі й президентським, парламентарі попрацюють уже в середу 5 жовтня. Про це повідомив голова Верховної Ради Володимир Литвин на погоджувальній раді у понеділок.

З допомогою декриміналізації економічних правопорушень влада розраховує у компромісний спосіб вирішити «проблему Тимошенко». Як стверджують експерти, їй можуть винести суворий обвинувальний вирок, а відтак відпустити на волю - з судимістю, яка не дає змоги балотуватися на виборах.

Утім, сама Тимошенко не згодна на «милість» унаслідок декриміналізації статті, за якою її судять; і начебто заподіяні нею збитки «Нафтогазу» сплачувати не збирається.

Екс-прем’єрка заявила, що сприйме єдине рішення суду: виправдальний вирок і повне визнання її невинуватості.

XS
SM
MD
LG