Спеціальні потреби

Захист зажадав для Тимошенко виправдального вироку


Захист зажадав для Тимошенко виправдального вироку

На противагу прокурорам, які просять для Тимошенко 7 років тюрми, адвокати вимагають виправдального вироку і звільнення з-під варти. У середу слово в судових дебатах узяв захист.

Адвокат Юрій Сухов у своєму виступі розкритикував учорашню доповідь державного обвинувача Лілії Фролової. За його словами, обвинувачення не змогло надати доказів вини підсудної. Як він наголосив, не було доведено ні складу злочину, ні мотивів, ні прямого умислу, ні наслідків.

«Обвинувачення побудоване здебільшого на незаконних припущеннях, на особистих судженнях прокурорів», - заявив Сухов.

Своєю чергою, адвокат Олександр Плахотнюк заперечив наявність збитків від підписаних Тимошенко у 2009 році «газових» угод. Як він підкреслив, для НАК «Нафтогаз України» 2009-й рік був прибутковим. Причому ці висновки - нагадав Плахотнюк - містяться у матеріалах, наданих представниками вже нинішньої влади і долучених до справи самим державним обвинуваченням.

Обидва адвокати назвали неправомірною вимогу, озвучену в середу у суді цивільним позивачем від НАК «Нафтогаз України», про відшкодування 1,5 мільярда гривень компенсації за збитки, буцімто завдані компанії екс-прем’єркою.

У своїх виступах захисники привернули також увагу до огріхів слідства - від нікчемних, за їх визначенням, експертних висновків, не підкріплених жодною документацією, до наявності в справі документів, датованих «31 квітня» - неіснуючим днем календаря. Адвокати поскаржились, крім того, на відмову суду долучити до справи документи, які свідчать на користь підсудної.

Захист має ще й інший «козир» у запасі. Контракт, який Тимошенко підписала у 2009 році і за який її зараз судять, є стандартним контрактом «Газпрому». Про це повідомив журналістам екс-адвокат Тимошенко Сергій Власенко. За його словами, точно такі контракти російський монополіст укладав з десятками інших країн. Як сказав Власенко, захист зараз працює над тим, щоб компанії цих країн дали дозвіл пред’явити свої контракти Печерському райсуду, аби той переконався у їхній цілковитій ідентичності.

Втім, часу у захисту залишається небагато. Наступним етапом судового процесу, після дебатів, є останнє слово підсудної, після чого оголошують вирок. За прогнозами самих адвокатів, вироку в справі Тимошенко можна чекати вже під кінець цього тижня.

Навряд чи на зміст вироку встигне вплинути законопроект, що його президент Янукович, як і обіцяв європейцям, подав у середу до Верховної Ради. Тим більше що у президентському законопроекті про декриміналізацію економічних злочинів стаття, за якою судять Тимошенко, не згадується.

А тим часом якраз у четвер-п'ятницю, коли очікується вирок у справі опозиціонерки №1, Януковича не буде в Україні. 29-30 вересня глава держави відвідає Варшаву, де відбудеться саміт «Східне партнерство» за участю керівників держав та урядів країн Євросоюзу. Європа занепокоєна вимогою прокурорів посадити Тимошенко на 7 років. Як стало відомо, канцлер Німеччини Анґела Меркель планує на саміті поговорити з Януковичем про долю опозиціонерки і долю Угоди про асоціації з ЄС.

Утім, українське керівництво, як виглядає, вже все вирішило. Глава українського МЗС Костянтин Грищенко у середу висловив переконання, що Угода про асоціацію - це одне, а судовий процес над Тимошенко - це інше, і ЄС все одно підпише Угоду з Україною, який би вирок не був винесений екс-прем’єрці.

XS
SM
MD
LG