Спеціальні потреби

Тимошенко виступила на судових дебатах


Тимошенко виступила на судових дебатах
Тимошенко виступила на судових дебатах

Юлія Тимошенко не має надій на виправдальний вирок. Про це екс-прем’єр заявила, виступаючи на судових дебатах.

Уперше від початку судового процесу підсудна виголошувала промову стоячи. Як пояснила опозиціонерка, яка раніше ігнорувала настійливі заклики судді підвестися, тепер вона встала, бо звертається не до суду, а до українського народу.

Тимошенко сказала, що не плекає надій на виправдання і усвідомлює: вирок буде обвинувальним. За її словами, цей вирок був написаний ще до початку судового розслідування і навіть до того, як проти неї порушили кримінальну справу.

Як вона наголосила, у такий спосіб чинний президент України Віктор Янукович чинить особисту розправу з нею як із «небезпечним політичним конкурентом».

«Це класичний суд Лінча», - заявила політик.

Тимошенко сказала, що, підписуючи газові угоди в 2009 році, вона діяла правильно і законно, і якби знову повернулась у тодішню ситуацію газової кризи, вчинила б так само. Екс-прем’єр висміяла висунуте їй звинувачення, побудоване головно на тому, що її доручення «Нафтогазу» було оформлене не на бланку Кабінету Міністрів.

«Мені що, усно не говорити? Писати лише на бланку?» - обурилась Тимошенко. Як вона додала, доручення глави уряду залишається дорученням, на якому б папірці воно не було написане чи передане в усній формі.

Підсудна також запропонувала прокурорам, які просять для неї 7 років за перевищення повноважень - втручання у діяльність НАК «Нафтогаз України», посадити за це ж Януковича і всіх попередніх президентів та прем'єрів. Адже керівники країни завжди робили те саме – домовлялися на найвищому рівні, а тоді спускали вниз розпорядження чиновникам «Нафтогазу».

«Ось їде Азаров у Росію. Про що він там говорить? Про газ. Про що говорить Янукович без краваток і з вудочками? Про газ. Це не викликає у вас бажання порушити кримінальну справу?» – звернулася Тимошенко до прокурорів з риторичним запитанням.

Екс-прем’єр заявила, що їй немає в чому виправдовуватись, і назвала усі звинувачення абсурдом. А завершуючи свій виступ на судових дебатах, заприсяглася, що ніколи не попросить у Януковича про помилування. «Ні за яких обставин, ніколи, ні за яким помилуванням я не звернусь. Бо для мене це буде визнанням диктатури в Україні», - наголосила Тимошенко.

Промову опозиціонерки мали змогу почути лише присутні у судовій залі. Прямої трансляції виступу не було, - незважаючи на те, що раніше головуючий суддя Кіреєв обіцяв, коли слово дадуть підсудній, поновити дозвіл на пряму трансляцію.

До Тимошенко в дебатах протягом 5 годин виступав її адвокат Микола Сірий. Як він заявив, обвинувачення не довело провину екс-прем’єрки і навіть не змогло назвати склад злочину. Адвокат стверджує, що «В цій справі може бути тільки один результат – це виправдання Юлії Володимирівни Тимошенко, причому виправдання стовідсоткове, безсумнівне».

З короткою промовою до суду звернулася також дочка Юлії Тимошенко. Євгенія Карр, що виступає на процесі захисником своєї мами, пообіцяла розповісти про беззаконня, яке твориться у Печерському райсуді, у Європейському суді з прав людини. «Мені стає страшно, як мої і ваші діти будуть жити в країні, де не діє право», - сказала Євгенія.

Стадію судових дебатів завершено. Слухання у «газовій» справі поновляться зранку у п'ятницю. Схоже на те, що саме у п’ятниця 30 вересня слід чекати на вирок.

XS
SM
MD
LG