Спеціальні потреби

У вівторок винесуть вирок Тимошенко


Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко

БЮТ кличе усіх прихильників опозиції прийти у вівторок 11 жовтня до Печерського суду. Бютівці впевнені, що вирок Юлії Тимошенко оголосять саме в цей день і, що точну дату не повідомляли навмисно: аби прийшло якомога менше людей.

З таким закликом до українців звернувся перший заступник лідера партії «Батьківщина» Олександр Турчинов. На прес-конференції у понеділок він заявив, що має підтвердження: вирок оголосять саме у вівторок.

«Судячи з усього, влада завтра таки спробує піти на оголошення вироку», – сказав соратник Тимошенко. За його словами, на це вказує стягування до Києва посилених підрозділів МВС, а також вербування Партією регіонів, саме на завтра, тисяч людей на альтернативний анти-Тимошенківський мітинг.

Турчинов також підтвердив, що депутати від БЮТу, попри заборону судді, прийдуть на оголошення вироку. На запитання журналістів, яким, на його думку, буде цей вирок, опозиціонер зауважив, що цього, мабуть, не знає й сам головуючий суддя, якому «спустять» рішення в останній момент.

Заступник лідера «Батьківщини» закликав українців о 9 ранку прийти до Печерського суду, щоб висловити свою громадянську позицію.

«Ми починаємо збір патріотів з 9 ранку», – сказав Турчинов.

А тим часом Печерський суд до останнього тримав інтригу стосовно того, чи вирок винесуть у вівторок, чи перенесуть. Ще вдень у понеділок адвокат екс-прем’єрки Микола Сірий скаржився журналістам, що досі не має інформації, о котрій саме годині розпочнеться засідання і чи буде оголошено вирок. Таку невизначеність, за його словами, створило те, що суддя пообіцяв оголосити свій вердикт вранці 11 жовтня, додавши слово «орієнтовно». Як трактувати це «орієнтовно» – захист губився в здогадах.

Аж надвечір понеділка у Печерському суді нарешті підтвердили: засідання розпочнеться о 9 ранку, і суддя таки почне зачитувати вирок. Як уже встигли спрогнозували адвокати, процедура оголошення вироку в «газовій справі» може потривати 3-4 години.

Отже, великий «судний день» у вівторок таки відбудеться. Як раніше розпорядився головуючий суддя Родіон Кіреєв, під час винесення вироку Юлії Тимошенко поновлять пряму відеотрансляцію із судової зали. Своїм попереднім рішенням Кіреєв заборонив також бути присутніми в залі усім, окрім журналістів. Утім, депутати від опозиції заявили про незаконність такого рішення і пообіцяли, що все одно прийдуть. Вони не виключили, що спроба прорватися крізь заслони спецназівців може обернутися для них кровопролиттям.

Увечері у понеділок з'явилася ще й така загрозлива інформація: під час оголошення вироку у будівлі суду можливі теракти. Про це сповістило неназване джерело в Службі безпеки України. Мовляв, хтось готує вибухи, щоб дестабілізувати ситуацію в країні. І буцімто від цих вибухів, за задумом зловмисників, мають постраждати невинні громадяни.

За тим, що діється у Печерському суді, з тривогою спостерігають на Заході. У понеділок справа Юлії Тимошенко знову була на вустах європейців. Щойно екс-прем’єрові буде винесено вирок, у Євросоюзі на це негайно відреагують. Таке пообіцяли міністри закордонних справ країн – членів ЄС, які приїхали на засідання Ради закордонних справ Євросоюзу до Люксембурга. Міністри європейських країн застерегли, що в разі обвинувального вироку опозиціонерці підписання Угоди про асоціацію з ЄС може бути відкладено.

А от президента України Віктора Януковича справа Тимошенко, і яким буде вирок, зовсім не хвилює. Принаймні так він сказав в інтерв’ю грецькому виданню «Ethnos tis Kyriakis» у понеділок.

«Мене це питання абсолютно не хвилює», – заявив Янукович, додавши, що більше переймається проблемою ціни на російський газ.

XS
SM
MD
LG