Спеціальні потреби

Табачник нарешті піде?


Дмитро Табачник

Найодіозніший міністр, один із найбільших подразників для опозиції нарешті буде відправлений у відставку. Про це як про справу вирішену заявив на брифінгу в середу глава адміністрації президента Сергій Льовочкін.

«Поза сумнівом, так», – сказав Льовочкін, відповідаючи на запитання журналістів, чи буде звільнено міністра освіти, молоді і спорту Дмитра Табачника. Запитання виникло після того, як Льовочкін анонсував плановані на найближчий час кадрові зміни в уряді.

За півтора року на посаді міністра освіти Табачник зібрав на себе рекордну кількість критичних стріл та збурив численні студентські мітинги протесту. Лише останнім часом з вимогою про його відставку до президента Януковича зверталися V Всесвітній форум українців і Національний університет «Києво-Могилянська академія». Зокрема, «Могилянка», яка судиться з Табачником через скорочене держзамовлення, заявила в листі Януковичу від 29 серпня, що міністр своєю позицією «дискредитує президента і шкодить іміджу України саме напередодні завершення переговорів про асоціацію України з Європейським Союзом». Чергові акції протесту проти «освітніх реформ» Табачника анонсовані також на 1 вересня в багатьох українських містах.

Одначе те, що рішення змінити міністра нарешті визріло, пояснюється не скаргами освітян, – переконані експерти. Просто настав час пожертвувати цією фігурою, – сказав «Голосу Америки» професор політології НаУКМА Олексій Гарань:

«Табачником рано чи пізно мусили б пожертвувати. Про це казали усі політологи, і я в тому числі. Тому що надто вже одіозна постать, і занадто він дискредитував того самого Януковича. Але його не чіпали. І, власне, одна з причин, як кажуть, полягала у тому, що він був креатурою московського патріарха. А до патріарха Кіріла, як відомо, дослухається Янукович. Але зараз стосунки з Росією погіршилися, Росія тисне на Януковича. З іншого боку, у президента нема підтримки всередині країни, його рейтинг падає. І тепер ми бачимо, що виникають ще й проблеми у стосунках з Європейським Союзом через арешт Тимошенко напередодні запланованої Угоди про асоціацію. Тому якщо зняття Табачника дійсно відбудеться, то це буде така собі поступка, спроба збити хвилю критики, показати, що дивіться, я, президент Янукович, прислухаюся до критики, відправляю у відставку міністра, діяльністю якого незадоволені», – сказав Гарань.

При цьому, як додав політолог, відставка Табачника навряд чи означатиме, що ця фігура скинута з політичної шахівниці. Йому можуть запропонувати іншу посаду. А якщо не запропонують – він може створити якийсь власний політичний проект проросійського спрямування. Тим більше, що потенціалом міністерства для розкрутки свого політичного іміджу як «інтегратора України з Росією» Табачник скористався сповна.

А тим часом міністр, під яким давно хитається, та все ніяк не впаде крісло, додав новий штрих до свого іміджу українофоба. Табачник випадково назвав своєю батьківщиною Росію.

На обласній педконференції у Дніпропетровську міністр порівнював рівень освіти в Україні і в Росії і заявив: «Україна на 56-му місці, ми – на 72-му».

Пізніше Табачник пояснив, що обмовився, і що обмовитись може кожен.

Безперечно, що так. Але коли справа стосується Табачника, – кажуть оглядачі, – то це класична обмовка за Фройдом.

Відео - найголовніше

Врятовані з України коти знайшли дім у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:31 0:00
XS
SM
MD
LG