Спеціальні потреби

Порошенко не продасть «5 канал» сину Януковича


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Син президента Олександр Янукович хоче купити «5 канал». Але власник телеканалу Петро Порошенко відмовляється його продати.

Про те, що син президента поклав око на «5-й», повідомила, з посиланням на власні джерела, «Українська правда». За даними інтернет-видання, навертати до продажу телеканалу Порошенка почали в обмін на запропоновану йому посаду міністра закордонних справ (замість нинішнього міністра Костянтина Грищенка, крісло під яким захиталося після провалу з парафуванням Угоди про асоціацію Україна-ЄС).

Одначе як пише «Українська правда», «Порошенко, який мріяв залишитися міністром у 2010, більше не бажає цієї посади – особливо в умовах, коли паралельно Олександр Янукович схиляє його до переговорів про продаж «5 каналу». Як ствердждує видання, Порошенко, натомість, планує повернутися в політику через вибори в мажоритарному округу у Вінницькій області.

Повідомлення ЗМІ про продаж «5 каналу» прокоментувала у п’ятницю прес-служба Петра Порошенка. Сам факт отримання пропозиції від сина президента в оприлюдненій заяві не підтверджується і не спростовується. Однак можливість продажу заперечується категорично.

«Просимо взяти до відома інформацію про те, що Петро Порошенко станом на сьогодні є 100% власником «5 каналу», що підтверджується Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ). Намірів змінювати структуру власників – не існує», – мовиться в заяві прес-служби.

Прес-секретар Порошенка називає повідомлення «джерел» плітками та радить «друзям і глядачам «5 каналу» даремно не хвилюватися».

Про те, що він не збирається продавати телеканал, торік неодноразово заявляв і сам Порошенко. Виступаючи у листопаді в ефірі «ТВі», власник «5-го» підкреслив: «5 канал» - це єдина українська структура, яка має абсолютно прозору структуру власності. Яка зареєстрована за юридичною особою – інвестиційним фондом, який на 100% належить мені».

Як тоді додав політик, він не виключає, що обставини можуть змусити його перереєструвати цю юридичну особу на нерезидентську позицію, аби мати змогу захисту в міжнардних судах. Проте як він наголошував, у будь-якому разі стуктура власності й цього міжнародного ресурсу має залишатися абсолютно прозорою і стовідсотково належати йому.

Нагадаємо: чутки про можливу зміну власника опозиційного «5 каналу» ходять, відколи до влади прийшов президент Віктор Янукович.

При цьому власник каналу – український політик і підприємець, екс-міністр закордонних справ Петро Порошенко нещодавно в ефірі «5-го» поскаржився, що державні органи чинять тиск на його бізнес.

Нагадаємо також: старший син президента Олександр Янукович, стоматолог за фахом, за рік президентства батька став мільярдером, власником та співвласником численних підприємств, а також посів 30-е місце у сотні найвпливовіших людей України.

XS
SM
MD
LG