Спеціальні потреби

Янукович підписав бюджет про передвиборче "покращення"


Віктор Янукович знову обіцяє «покращення життя вже сьогодні». Пенсіонерам додадуть 100 гривень до пенсії; вкладникам Ощадбанку СРСР виплатять «Вітіну тисячу».

Президент України підписав зміни до Держбюджету-2012. «Закон передбачає додаткові видатки загального фонду Державного бюджету на реалізацію соціальних ініціатив глави держави, що уможливить здійснення заходів щодо подолання бідності та вирішення інших гострих проблем», – повідомила прес-служба президента.

Як відомо, свої соціальні ініціативи Янукович проголосив на засіданні Кабміну 7 березня 2012 року. У четвер 12 квітня Верховна рада ухвалила збільшення видатків на «соціалку». І вже у понеділок 16 квітня, з автографом автора, ініціативи отримали путівку в життя.

Закон передбачає збільшення цьогорічних бюджетних видатків на понад 33 мільярди гривень. На виконання президентських соціальних ініціатив спрямують понад 18 млрд грн; на компенсацію вкладникам Ощадбанку СРСР – понад 6 млрд.

При цьому в уряді обіцяють, що підвищені пенсії почнуть видавати уже з 1 травня, а компенсації за внесками Ощадбанку – з 1 червня.

Як запевняють керівники держави, збільшення видатків стало можливим за рахунок збільшення доходів, і до жодного дефіциту бюджету ці соціальні виплати не призведуть.

Влада заперечила також існування зв’язку між обіцянкою соціальних виплат і парламентськими виборами. Як сказав прем’єр-міністр Микола Азаров в ефірі одного з телеканалів, зарплати і пенсії підвищують зовсім не під вибори, а заради пожвавлення на внутрішньому ринку. За його словами, такі підвищення, починаючи з 2010 року, уряд проводить регулярно, щокварталу. Закиди ж опозиції про підкуп виборців Азаров пояснив бажанням «біле назвати чорним».

Своєю чергою, голова Верховної ради Володимир Литвин відкинув твердження опозиції про те, що із закінченням виборів платити обіцяні пенсії й зарплати припинять. Такі прогнози спікер назвав «голослівними». Він також скритикував опозицію за непідтримку президентських соціальних ініціатив.

А тим часом скептики називають соцініціативи Януковича популістськими.
Йдеться про разову акцію, – твердять опозиціонери. І як на доказ того, що підвищення діятиме тільки до виборів, вказують на те, що парламентська більшість відмовилась переглядати прожитковий мінімум і мінімальну зарплату (до яких, власне, й прив’язаний розмір зарплат і пенсій).

«Нічим не прикритий підкуп виборців», – так схарактеризували президентські соціальні ініціативи в партії УДАР. Як прогнозують у партії, щойно пройдуть вибори, уряд зможе легко відмовитись від виконання нереального бюджету.

На те, що роздутий соціальний бюджет-2012 економічно не обгрунтований, вказують також у «Фронті змін». «Це ніякий не фінансовий документ. Це передвиборча програма Партії регіонів», – заявив, коментуючи закон про зміни до бюджету, лідер партії Арсеній Яценюк.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG