Спеціальні потреби

Тимошенко з тюрми закликала владу «не чіпати ГТС»


Тимошенко з тюрми закликала владу «не чіпати ГТС»
Тимошенко з тюрми закликала владу «не чіпати ГТС»

Юлія Тимошенко з тюрми закликала владу «притримати свій запал і не чіпати ГТС». Напередодні розгляду законопроекту, анонсованого на вівторок, про здачу в оренду української газової труби опозиціонерка написала листа до Верховної Ради. Екс-прем’єрка виклала свої аргументи проти такого кроку, а також застерегла: «нова, демократична, патріотична влада обов'язково денонсує договір про здачу ГТС».

Тимошенко нагадала, що за законом, газотранспортна система належить до тих об’єктів державної власності, які не підлягають приватизації. Як вона наголосила, «ГТС є не просто трубою із якоюсь кількістю кранів, а є енергетичною основою нашої політичної незалежності».

Екс-прем’єрка назвала «5 обманів», з допомогою яких намагаються виправдати здачу ГТС.

Першим обманом, за її словами, є те, що до здачі труби змушують нинішні високі ціни на російський газ. Як стверджує Тимошенко, підписані нею в 2009 році контракти дають змогу переглядати газову ціну. Вона навіть назвала пункт контракту, який обумовлює отримання знижки і не передбачає за це жодних штрафних санкцій.

Другим обманом Тимошенко вважає твердження, що після того як українську ГТС «обійдуть» новими газогонами, їй нічого буде транспортувати. Як запевняє екс-прем’єрка, альтернативні газогони побудовані не для того, щоб забрати в України обсяги транспортування, а для того, щоб перекачувати додаткові.

«Ще однією порцією локшини на вуха» Тимошенко назвала заяви про те, що українська ГТС є купою металобрухту. «Коли аферисти хочуть продати коштовну річ за безцінь, але з тіньовими фінансовими та політичними відкатами, вони довго розповідають про непоборні вади такої речі», – пише опозиціонерка в листі до Верховної Ради. За її словами, ГТС «у повному технічному порядку» і потребує лише «деякої розумної модернізації».

Обманом, над яким вона «щиро посміялась», Тимошенко назвала також оцінну вартість ГТС у 20 мільярдів доларів. Як стверджує екс-прем’єрка, справжня ціна української газової труби становить щонайменше 200 мільярдів євро.

Тимошенко наголосила, крім того, на стратегічній важливості газових сховищ, якими володіє Україна, і закликала український парламент «захистити газотранспортну систему від апетитів Януковича та його родини».

А тим часом голосування за здачу в оренду газової труби відкладається. Принаймні на цьому тижні скандальний законопроект розглядати не будуть. Опозиція вже заявила про свою перемогу: мовляв, під її тиском питання знято з розгляду.

Натомість у більшості інші резони. У Партії регіонів вирішили не квапитися пропонувати «Газпрому» українську ГТС, поки «Газпром» не запропонував Україні кращої ціни за газ.

«Поки ми не почули позитивних намірів Російської Федерації якимось чином піти на поступки у ціні на газ. Тривають доволі складні переговори в цьому питанні, і я не думаю, що з нашого боку слід робити якісь випереджуючі кроки, щоб стимулювати дані переговори», – заявив на брифінгу у вівторок лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Отож вирішили, перш ніж розглядати питання щодо ГТС, заслухати звіт міністра енергетики Юрія Бойка про хід газових переговорів з Росією. «Енергетичний» міністр виступить перед парламентарями у п’ятницю – напередодні чергового раунду переговорів, призначених на 15 січня.

Разом із законопроектом про ГТС, відкладено також прийняття іншого скандального закону – про ринок землі. Як того й вимагала опозиція, закон розглядатимуть лише після узгодження тих численних поправок, які були внесені у першому читанні.

Натомість у середу у Верховній Раді чекають на представників пенітенціарної служби і Міністерства охорони здоров’я. Терміново заслухати їх парламентарів спонукала тривожна звістка з Харківської колонії, де утримується Юлія Тимошенко. Як повідомив у вівторок її заступник по партії Олександр Турчинов, 6 січня, випивши ліки, надані лікарями колонії, Тимошенко знепритомніла і залишалася без свідомості упродовж 2 годин.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG