Спеціальні потреби

Обвинувачення просить для Тимошенко 7 років тюрми


Обвинувачення просить для Тимошенко 7 років тюрми

Процес у справі Тимошенко поновився у вівторок, після двотижневої перерви. Поки тривала пауза в суді, президенту Януковичу на міжнародних зустрічах довелося вислухати чимало жорсткої критики на свою адресу. Главі української держави вказали на недопустимість тримання політичних опонентів у тюрмі та застерегли: від того, як вирішиться доля Тимошенко, прямо залежить доля Угоди про асоціацію з ЄС.

Тому перший день поновленого суду адвокати екс-прем’єрки називали знаковим. Як заявили захисники перед початком засідань, цей день покаже, що вирішив президент і чи збирається він дослухатися до критики Заходу.

Якщо й справді розцінювати судове засідання як знак, то цей знак радше негативний. За два тижні Феміда не подобрішала до опозиціонерки. У вівторок на вулиці біля суду прихильників Тимошенко знову тиснув ОМОН, підсудній знову відмовляли у клопотаннях, депутатів з її «групи підтримки» вкотре виводили за двері, а її саму називали «одним із найнебезпечніших злочинців».

Головуючий суддя Родіон Кіреєв розпочав із того, що відхилив клопотання захисту про повернення до стадії судового слідства. Як заявив Кіреєв, у цьому нема потреби, оскільки всі докази у справі суд уже дослідив.

Кіреєв не взяв до уваги протести адвокатів на те, що не всі матеріали справи зачитані у залі і не всі документи долучені як докази. Коментуючи рішення судді, соратник Тимошенко Олександр Турчинов назвав це ознакою того, що, як він висловився, «влада вирішила іти напролом».

Отож Кіреєв відмовився відновлювати судове слідство і оголосив, що процес переходить на стадію дебатів. Перше слово в дебатах взяла сторона обвинувачення. Як заявила у своїй промові прокурор Лілія Фролова, вина Юлії Тимошенко «повністю доведена». Фролова нагадала, що злочини, вчинені вищими посадовцями держави, «визначаються одним із найнебезпечніших видів злочинності». Вона зауважила, що кримінальні розслідування корупційних справ високопосадовців ведуться також у європейських країнах. Як наголосила Фролова, при цьому ніхто не звинувачує тамтешніх слідчих і суддів у політичних репресіях.

Виголошувати промову державному обвинувачеві постійно заважали присутні у залі прихильники Тимошенко. Усі вони разом взялися гудіти, і Фроловій довелося перекрикувати цей колективний гул.

Проте прокурор дочитала обвинувачення і під кінець видала сенсацію -прохання до суду призначити екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко покарання у вигляді позбавлення волі на 7 років.

Слухання у справі продовжаться зранку у середу. Тепер слово візьме сторона захисту. Як уже заявили адвокати, коментуючи вимогу Генпрокуратури, прохання про 7 років свідчить про невпевненість обвинувачення. Адже 7 років - це мінімальний строк за статтею, яку інкримінують Тимошенко. Утім, захисники не беруться прогнозувати, чи означає прохання ГПУ про мінімальний строк те, що суддя вибере ще менший. «Може бути що завгодно!», - сказав адвокат Олександр Плахотнюк, відповідаючи на запитання журналістів.

А тим часом сама Тимошенко просить Європейський Союз не пов’язувати її власну долю з підписанням Угоди про асоціацію. «Я звернулася до лідерів Євросоюзу і сказала, що треба чітко розділяти Януковича і його оточення та народ України», – сказала екс-прем'єр журналістам під час короткої перерви у суді. Як вона наголосила, угоду з ЄС треба підписувати якомога швидше, незалежно від того, чим закінчиться цей судовий процес.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG