Спеціальні потреби

У США намагаються знайти винних за витік нафти


Під час слухань у Конгресі з’ясувалися скандальні подробиці обставин катастрофи у Мексиканській затоці. Представники компанії Бритиш Петроліум, Галібертен та інші, залучені до видобутку нафти, намагаються перекласти провину один на одного в той час, як нафта продовжує витікати у відкритий океан.

Лише через три тижні після катастрофи компанія BP погодилася оприлюднити відео з перших годин трагедії. На кадрах видно суміш нафти та природного газу, яка витікає в океан пошкодженої свердловини під водою. За оцінками експертів, щодня в Мексиканську затоку потрапляє принаймні сімсот п’ятдесят тисяч літрів сирої нафти. А з часу катастрофи витекло щонайменше дев’ятнадцять мільйонів літрів.

Під час слухань у Вашингтоні стають відомі обставини катастрофи. Як виявилося, не спрацював запобіжник вибуху, який розміщується на морській поверхні. У разі вибуху він має припинити витік нафти. Внутрішня документація компанії показує, що на момент аварії, запобіжник перебував у неробочому стані. BP та виробник пристрою – Трансошен – перекладають вину один на одного.

Тим часом BP і далі намагається зупинити витік нафти. Останньою спробою стало розміщення спеціально сконструйованого циліндра над місцем аварії, який, за задумом, має висмоктати нафту та перекачати її у танкер на поверхню. Зараз інженери якраз працюють над монтажем цієї конструкції.

Втім конгресмени розлючені, що компанія була неготовою до можливої аварії. На думку конгресмена-демократа Едварда Маркі, все воно виглядає якось непрофесійно.

«Минулого тижня ви намагалися закрити витік за допомогою великого купола. Зараз ми читаємо про циліндр. Якщо і це провалиться, то далі ми напевно побачимо відчайдушні спроби закидати місце витоку м’ячиками для гольфу чи старими шинами. Американський народ очікує, що ваші компанії мусили б мати технологічну відповідь на рівні космічного корабля Аполон, а не це аматорство».

Якщо витік триватиме, для інших нафтових платформ стане надто небезпечно працювати у Мексиканській затоці. Ситуацію може ускладнити і сезон ураганів, який почнеться всього через кілька тижнів. Також результатом, ймовірно, стануть більш суворі обмеження діяльності компаній з видобутку нафти та газу.

Тим часом штати Луїзіана, Алабама та Флорида готуються до очищення свого узбережжя від нафти та суттєвих збитків, яких неуникненно зазнають економіки штатів Мексиканської затоки.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG