Спеціальні потреби

Експортери нафти готові до зростання попиту


Більше 2 тисяч представників найбільших нафтових та газових компаній світу, науковців та галузевих експертів цього року зібралися в Г’юстоні на 30-ту щорічну конференцію, що спонсорується Кембриджським об’єднанням з питань енергетики IHS-Cera.

Через загальне зростання світових цін на енергоресурси, частково спричинене заворушенням в Північній Африці та на Близькому Сході, учасники обговорювали як зберегти постачання енергоресурсів на нинішньому рівні та розширити їх виробництво. Серед інших питань дискусії – запобігання аваріям, таким як вилив нафти в Мексиканській затоці минулого року.

Цього року в центрі уваги конференції два питання – стрімке зростання ціни сирої нафти, та необхідність ведення роботи в усе більш непростих умовах задля задоволення попиту, який зростає.

Ризики, які супроводжують видобуток нафти яскраво проявились минулого року під час аварії на платформі компанії British Petroleum в Мексиканській затоці, коли у воду потрапили мільйони барелів нафти.

Голова Правління British Petroleum, Роберт Дадлі заявив репортерам, що його компанія навчилась уважніше оцінювати ризики.

«Тепер ми приділяємо велику увагу загрозам, які можуть мати значні наслідки, хоча є малоймовірними. Наш погляд на роботу повністю змінився», - запевнив Роберт Дадлі.

За словами Дадлі, British Petroleum володіє технологіями для подолання наслідків аварії на свердловині де б вона на відбулась, на суходолі чи під водою, у будь-якій точці світу.

«Ми не будемо бурити свердловину, якщо не певні що зможемо її перекрити – тепер ми маємо всі необхідні технології та спеціалістів для цього, а також організацію з подолання екстрених ситуацій», - сказав очільник British Petroleum.

За словами Дадлі, відповідні заходи безпеки мають тим більше стати нормою для цілої енергетичної галузі зараз, коли видобувати ресурси починають в таких небезпечних регіонах як Арктика.

Водночас голова British Petroleum наголосив на необхідності збільшення виробництва пального протягом наступних 20-ти років. За прогнозами, попит на пальне за цей час зросте на 40 відсотків.

Нині ціна сирої нафти перевищує 100 доларів за барель – частково через заворушення у Північній Африці та на Близькому Сході, регіонах, що виробляють 40% світової нафти.

Представники Північної Африки та Близького Сходу на конференції заявили, що заворушення вірогідно триватимуть і можуть поширитись на інші країни. Водночас передбачити їх вплив на нафтову галузь – складно.
Голова Кембриджського об’єднання з питань енергетики, IHS-Cera, Даніель Єргін заявив, що Кризова програма Міжнародної Енергетичної агенції може дати раду будь яким короткотерміновим перебоям в постачанні.

«Ми маємо добре продуману кризову програму, що бере початок ще з 70-х років. Її мета – долати перебої в постачанні. Програма надає інструменти координації дій споживачів та відповідні технології», - зазначив Єргін.

Поки що рано говорити про недостачу енергоресурсів. Більш того Організація країн експортерів нафти планує спеціальну зустріч щодо збільшення видобутку, якщо в цьому виникне потреба.

Та навіть якщо ситуація в Лівії та інших країнах регіону стабілізується, збільшення запиту на енергоресурси в країнах, що розвиваються примушуватиме енергетичні компанії збільшувати видобуток нафти та шукати нові родовища.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG