Спеціальні потреби

Держдеп про можливий приїзд в Україну американських військових


Співробітники посольства США в Україні підняли державний прапор США на будівлі посольства США, середа, 18 травня 2022 року. (AP Photo/Єфрем Лукацький)
Співробітники посольства США в Україні підняли державний прапор США на будівлі посольства США, середа, 18 травня 2022 року. (AP Photo/Єфрем Лукацький)

В ексклюзивному коментарі Голосу Америки Державний депаратмент США повідомив, що рішення про повернення американських військових в Україну з метою охорони посольства не прийнято і наразі морських піхотинців, які зазвичай здійснюють охорону диппредставництв США за кордоном, в українській столиці немає.

У понеділок, 20 травня, голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі сказав, що плани відправити американських військових в Україну «реалізуються на відносно низькому рівні». Перед тим, видання The Wall Street Journal повідомило, що чиновники обмірковують плани відправити морських піхотинців до Києва для охорони посольства, але це є делікатним завданням, бо фізична присутність американського спецпідрозділу в Києві може бути розцінена Росію як ескалація.

Під час брифінгу Міллі сказав, що будь-яке введення введення збройних сил США в Україну потребує рішення президента, повідомляє The Hill.

У середу, 18 травня, Посольство США в Україні офіційно відновило свою роботу у приміщенні в Києві, піднявши над комплексом американський прапор. У повідомленні про відкриття Державний секретар США Ентоні Блінкен наголосив на заходах безпеки посольства.

«Здійснюючи цей важливий крок, ми запровадили додаткові заходи для підвищення безпеки наших колег, які повертаються до Києва, і посилили наші заходи безпеки та протоколи. Ми прагнемо протистояти майбутнім викликам», - йдеться в офіційній заяві від імені Держсекретаря.

Посольство США перемістило свою роботу до Варшави за кілька днів до початку російського вторгнення 24 лютого, а на початку березня переїхало до Львова.

Наразі, пояснили Голосу Америки у Державному департаменті, посольство працює в обмеженому режимі і у Києві перебуває невеликий контингент особового складу, включно із послом та громадянами України, що працюють в посольстві. Останні повертаються на роботу за визначеним графіком, виходячи із міркувань власної безпеки та безпеки їхніх родин.

«Частина місцевих працівників залучена до військової служби, а інші продовжуватимуть працювати дистанційно», - повідомив Держдеп.

Також команда посольства тісно співпрацює із Міністерством оборони України щодо безпеки роботи посольства в Києві.

«Сполучені Штати змогли відновити операції завдяки мужньому захисту Україною свого суверенітету та територіальної цілісності від неспровокованого та невиправданого повномасштабного вторгнення Путіна», - йдеться у коментарі.

Безпеку роботи посольства назвала серед своїх пріоритетів кандидатка на посаду посла США в Україні Бріджит Брінк під час слухань в Сенатському комітеті із закордонних справ 10 травня.

«Хоча ми не зможемо без ризику вести дипломатію в зоні бойових дій, я зобов’язуюся працювати з моїм керівництвом і нашою командою, щоб збалансувати ризики та наші цілі таким чином, який просуває наші національні інтереси в Україні», - зауважила дипломатка.

У Держдепі наголосили, що вони продовжують закликати всіх громадян США в Україні негайно виїхати, якщо це безпечно зробити будь-яким комерційним або іншим приватним наземним транспортом.

Дивіться також: Відставка російського дипломата ООН у Женеві – про що говорить такий крок ветерана МЗС РФ? Відео

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG