Спеціальні потреби

У США розпочалася акція «Захопи мрію»


У річницю смерті борця за права людини та рівноправ’я Мартіна Лютера Кінґа, ветерани очолюваного ним руху приєдналися до протестуючих руху «Захопи». Вівторок – вже другий день спільної акції, яка триває біля відділень Центрального банку по всій країні.

Акцію назвали «Захопи мрію», посилаючись на знамениту промову Мартіна Лютера Кінґа «У мене є мрія». Протестуючі закликають до економічної справедливості, віддаючи шану борцю за права людини.

«Аби вшанувати його, ми приєдналися до руху «Захопи», підтримуючи традицію протестів», – говорить член Веселкової коаліції Стівен Сміт під час протесту у Вашингтоні.

Протести, що поєднали зусилля чорношкірих релігійних діячів, ветеранів руху за права людини та учасників руху «Захопи», пройшли в 13 американських містах. Вони мають три основні вимоги: від держави – збільшити підтримку вищої освіти; від банків – припинити відбирати житло в людей, які не можуть виплачувати позички; від фінансових інституцій на Вол-стріт – сформувати фонд розміром у сто мільярдів доларів для створення нових робочих місць та розвитку міст.

Один з лідерів «Захопи мрію» священик Джамал Браянт пообіцяв, що це – лише початок. Подібні акції будуть відбуватися щомісяця. Також він закликав людей забрати свої гроші з рахунків у великих банках та вкласти їх у невеликі кредитні спілки. Браянт каже, що вони готують економічну революцію:

«Ми готуємось вкласти великі гроші у невеликі банки, кредитні спілки, банки, що належать етнічним меншинам, бо вони представляють людей, що безпосередньо живуть у громадах. Америка ще не мала такої економічної революції, яку ми готуємо».

Браянт нагадав учасникам протестів, що останньою акцією, яку розпочав Мартін Лютер Кінґ перед своєю смертю, була кампанія викорінення бідності. Кінґ закликав до створення нових робочих місць, надання дотацій та житла бідним. І навіть через сорок років після смерті Мартіна Лютера Кінґа, каже Браянт, усі ці питання залишаються актуальними.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG