Спеціальні потреби

У США стрімко зростає розрив між багатими та бідними


Соціологічні опитування показують, що майже 80% американців сьогодні вважають, що розрив у доходах між багатими та бідними стрімко збільшується і перетворюється на прірву. Це переконання підтверджує і статистика. За останні три десятиліття доходи середнього класу американців зросли в середньому на 40%, у той час як доходи найбагатшого 1% населення США зросли майже маже на 300%. Незадоволення таким станом речей, а також тим, куди рухається економіка країни штовхає американців на протести, відомі під назвою «Захопи Волл-стріт». До руху невдоволених у різних містах країни приєднуються тисячі людей. Більшість з них покаладає вину за фінансову кризу на мільйонерів та великі корпорації і хоче виправити несправедливу на їх думку систему розподілення доходів.

Тим часом протести набирають агресивного забарвлення. У місті Окленд, штат Каліфорнія, поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів, виступи яких спричинили тимчасове закриття міського порту.

Сотні активістів розклали наметове містечко перед міською радою Лос-Анджелеса. Вони невдоволені тим, що 1% населення країни отримує високі прибутки, тоді як 99% ледве зводять кінці з кінцями.

Мешканці Лос-Анджелеса скаржаться, що банки не дають позичок. До протестів долучилися лідери різних релігійних конфесій міста. Вони прийшли до регіонального відділення Банку Америки нагадати його власниками, що банк забрав надто багато будинків у людей, які мали труднощі із виплатами відсотків за кредити. Водночас банк зробив дуже мало для інвестицій в економіку міста.

Мусульманський лідер Шакіль Саєд невдоволений тим, що розрив між багатими і бідними помітно зростає:

«У Лос-Анджелесі є райони, де банки відібрали у власників за невиплату кредитів кожен другий будинок на вулиці. А ті домовласники, які ще не втратили своїх будинків, ледве виживають, виплачуючи кредит. Але варто переїхати на інший бік міста і на вулицях можна побачити припарковані феррарі, корвети і ламборджині».

Демонстранти вимагають, щоб міська влада закрила свої рахунки у великих банках і перевела гроші міста у місцеві кредитні спілки. Деякі громадські організації вже вдались до такого кроку. Банк Америки миттєво відреагував на ці погрози і пообіцяв запровадити програми допомоги тим клієнтам, які переживають фінансові труднощі. Представники банку також кажуть, що малий бізнес зможе отримати позички, а малозабезпечені громади певну інвестиційну допомогу.

Втім, священик Джордж Вансер не переконаний, що так станеться. Він каже, що члени його церкви, більшість з яких – іммігранти, ледве виживають,тоді як по сусідству з ними живуть казково багаті люди:

«У нашому районі іноді на сплату кредиту за житло працює четверо, п’ятеро членів сім’ї. І ці люди – відповідальні іммігранти, які важко працюють. Те, що зараз відбувається, просто сором».

Демонстранти кажуть, що їхній рух триватиме доти, доки зростатиме прірва між багатими і бідними.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG