Спеціальні потреби

"Поки Росія створює міжнародні кризи, Україна продовжує героїчно звільняти свою територію" - США в ОБСЄ


Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер
Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер

Росія погрожує українським цивільним, голодуючим в Африці та Азії, а також європейським споживачам газу і готова завдати людям шкоди, щоб досягнути геополітичних цілей. З такою заявою виступив посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер на засіданні Постійної ради ОБСЄ в четвер, 3 листопада.

Говорячи про напади на цивільних, Карпентер згадав обстріл більш ніж 50 ракетами території України в понеділок, 31 жовтня. За даними мерії Києва, ці обстріли призвели до відключення струму в більш ніж 350 000 квартир і води - для більш ніж 80% споживачів. Посадовець нагадав - умисні напади на цивільну інфраструктуру - це воєнні злочини.

Карпентер заявляє, що попри заперечення Кремля, дії Росії свідчать про спроби домогтись зростання світових цін на енергоресурси. Посадовець вказав, що Росія спалює газ, який міг би надходити в Європу.

ООН та низка країн привітали рішення Росії повернутись до Чорноморської зернової ініціативи, що дозволяє експорт зерна через українські порти. Міністр інфраструктури Україні Олександр Кубраков повідомив про те, що 7 кораблів із зерном вийшли з українських портів в четвер зранку. Він додав у дописі у Twitter, що за три місяці роботи ініціативи, 10 мільйонів тонн зерна надійшло до 43 країн.

Все ж, нагадує Карпентер, Росія ще не підтвердила свою участь в ініціативі після 19 листопада, коли закінчується строк дії теперішньої домовленості.

Кремлівській ідеології ненависті, мілітаризму та експансіонізму не місце в сучасному цивілізованому світі
Майкл Карпентер

Посадовець висловив переконання, що тактика Росії не досягне успіху. "Поки Росія створює міжнародні кризи і поширює страх застосування ядерної зброї, Україна продовжує героїчно звільняти свою суверенну територію", - заявив він. Карпентер вказав, що ЗСУ за перші два тижні жовтня звільнили більше 30 тисяч кв км території і просування триває.

Посадовець зауважив, що під час звільнення територій з'являється все більше доказів "фільтраційної" кремлівської мережі, катувань та зловживань, масових поховань.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG