Спеціальні потреби

Дослідження: об`єм талії і діабет взаємопов`язані


Дослідження Американської медичної асоціації показали, що огрядні чоловіки – старші 65 років – мають більше шансів захворіти на діабет, ніж жінки. Найбільш розповсюджений ІІ тип цукрового діабету притаманний здебільшого старшим людям із надмірною вагою. Результати останніх медичних досліджень вказують на те, що чим більший об’єм талії, тим більший ризик стати діабетиком.

Статистика лякає настільки, що може змусити вас їсти менше вже зараз. Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує, що через 5 років понад 2 мільярди дорослих у світі матимуть надмірну вагу, а 700 мільйонів страждатимуть від ожиріння. З цією проблемою найбільше стикаються люди із малозабезпечених сімей.

Фізична пасивність плюс низькоякісна і багата на жири та цукор їжа – ось формула глобальної епідемії діабету, говорить ВООЗ.

Доктор Дейвід Сісковік із Вашингтонського університету у Сіетлі – один із дослідників, який вивчає будову тіла, складає пропорції м`язів до жирових тканин, а також досліджує вплив надмірної ваги на розвиток діабету у 4 000 людей віком понад 65 років. Він каже:

«Ми виявили, що у 20 відсотків людей з надмірною вагою тіла ризик захворіти на діабет збільшується у 4 рази».

На початку дослідження у жодного із його учасників не було діабету. Їм вимірювали індекс маси тіла, розмір талії, та пропорційність талії до стегон упродовж 12 років.

Мері Біґґс, також із Вашингтонського університету каже, що на підставі дослідження встановлено, що навіть серед людей, яким понад 75 років, надмірна вага означає вдвічі більший ризик розвитку діабету.

Чоловіки, які знаходяться на межі ожиріння мають у 5,5 разів більший ризик захворіти на діабет, ніж просто ті, хто має надмірну вагу. Серед жінок цей ризик – у 3,5 рази більший.

Експерти кажуть, що чоловіки більш схильні до потовстіння саме у черевній області. І саме цей жир, що накопичується у черевній порожнині, є дуже шкідливим та може спровокувати розвиток діабету.

Тож підтримувати нормальну вагу тіла – один із важливих факторів запобігання цукрового діабету, говорить Мері Біґґс:

«Результати наших досліджень підтвердили важливість контролю ваги у молодому та середньому віці. Однак і підтримка форми у похилому віці знизить ваш ризик захворіти на діабет».
Тож лікарі радять худнути не за допомогою ліків, а змінювати спосіб життя: уникати споживання тваринних жирів, ходити щодня не менше 3 кілометрів, а також не допускати надмірної ваги у дітей.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG