Спеціальні потреби

Обама покупався у водах Мексиканської затоки


Президент Обама приїхав із дружиною та молодшою донькою Сашею до Флориди, мабуть аби на власному прикладі довести, що купання у водах Мексиканської затоки, як і споживання місцевої їжі – безпечне. Мешканці курортного міста Панама Сіті, популярного серед відпочивальників із скромними статками, сподіваються, що візит президента допоможе їм відновити бізнес, який постраждав у результаті витоку нафти у Мексиканську затоку.

Обами – далеко не єдина родина, яка ризикнула відпочити у цій місцевості. Утім, хоча пляж і виглядає чистим, побоювання все ще залишаються.

Все ж не так поганою ситуація виглядає туристу Браяну Джексу.

«Ми очікували побачити нафту скрізь, але насправді тут дуже добре», - каже він.

Брайян приїхав із сусіднього штату Алабама, аби ниряти у затоці з аквалангом. Він сюди приїздить мало не щороку.

«Як правило, коли ми сюди приїздимо, пляж битком набитий. Не можливо навіть зайти у крамниці та ресторани. А зараз – майже порожньо».

«Візит президента з родиною тривав трохи більше доби. Він, хоча і важливий, не зможе компенсувати втрачене літо місцевому туристичному та риболовному бізнесу. Але візит допоможе донести до решти американців, що пляжі Флориди - чисті.

Так принаймні стверджує власник риболовного бізнесу Боббі Робінет.

«У нас не має проблеми з нафтою. У нас проблема з тим, що люди думають, що у нас проблема з нафтою».

Аби цьому зарадити, Білий дім опублікував фотографії президента, який плаває у затоці зі своєю молодшою донькою Сашею. Окрім родинного відпочинку Барак Обама також зустрівся з представниками місцевої влади та бізнесу. Під час зустрічі він запевнив, що його адміністрація зробить усе від неї залежне, щоби пришвидшити виплату компенсації від компанії Бритиш Петролеум усім, хто постраждав від витоку нафти.

Втім власник крамниці, де продають морепродукти, Джо Браун не покладає великих надій на візит президента.

«Шкода вже нанесена. Одна людина цьому зарадити не зможе. Якщо він, звичайно, не вдягне водолазний костюм та не почне сам вичищати нафту».

Власник ресторану, де подають сирі устриці, Робін Даффін ставиться до цього більш оптимістично. Він звертає увагу на те, що місто Панама-Сіті не так вже і постраждало. Сюди цього літа приїхали ті туристи, які інакше поїхали б до Луїзіани чи Алабами, - до штатів, яким витік нафти завдав набагато більше шкоди, ніж Флориді.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG