Спеціальні потреби

Готують виставку про африканські коріння Обами


Три роки тому бібліотека імені Гершковіча при Північно-Західному університеті в Еванстоні, штат Іллінойс, почала збирати в Африці речі та видання, що стосуються президента США Барака Обами. Сьогодні –це одна з найбільших таких колекцій у світі.

Можливо рейтинг президента Барак Обама у США останнім часом і падає, але популярність його батька, який походить з Кенії, і далі залишається на високому рівні в Африці.

Дейвид Істербрук - куратор колекції «Африка відгукується Обамі» в бібліотеці Африканських досліджень при Північно-Західному університеті говорить:

«Африканці все ще дивляться на те, що Обама символізує – зміну і надію. На мій погляд, багато африканців все ще вірять у ті обіцянки, хоч американці, можливо, вже почали про це забувати».

Бібліотека у Еванстоні, заснована антропологом Мелвиллом Гершковічем – найбільша в світі бібліотека, що вивчає Африку.

Істербрук почав збирати речі, пов’язані з Обамою під час поїздки до Африки в 2007 році, коли тодішній сенатор Барак Обама лише змагався за Білий дім. Він розповідає:

«Я усвідомив, що Обама, як кандидат у президенти, є великою новиною в Африці. Я вирішив, що оскільки ми в цій бібліотеці віддані справі збирання різного роду інформаційних матеріалів, виданих в Африці – то ми повинні негайно розпочати збирати матеріали про Обаму, і про те, як африканці відгукнулись на кандидатуру Обами».

Спочатку в колекцію увійшли друковані матеріали. Після перемоги Барака Обами на президентських виборах 2008 року, колекція зросла до понад 500 експонатів. Серед них: пиво, зварене в його честь, одяг, картини намальовані африканськими художниками і, як наголошує Дейвид Істербрук, дуже рідкісний примірник книжки, виданої в 1959 році батьком Барака Обами.

«Він написав коротку книжку з приблизно 60-70 сторінок для кенійців, які розмовляють мовою Луо, і які вчилися читати, щоб стати письменними. Ми придбали примірник тієї книжки одразу після виходу її із друку і відтоді вона зберігається в цій бібліотеці».

Істербрук та його співробітники утримують зв’язки в Африці, завдяки чому колекція, присвячена Бараку Обамі, постійно зростає. Ці зв’язки також сприяли започаткуванню іншої колекції – пам’яток з Чемпіонату Світу з футболу.

Для загальної публіки виставка колекції, під назвою, «Африка відгукується Обамі» відкриється пізніше цього року у Північно-Західному університеті біля Чикаго.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG