Спеціальні потреби

Барак Обама закликає молодь прийти на вибори у листопаді


Цього тижня Президент Барак Обама з головою пірнув у нову виборчу кампанію. Поїздка чотирма штатами – Нью-Мексико, Вісконсином, Айовою та Вірджинією – триватиме два дні та матиме на меті заохотити мешканців цих штатів віддати голоси за Демократичну партію під час виборів у Конгрес. У всіх цих чотирьох штатах Барак Обама переміг свого суперника під час президентських виборів 2008-го року. Але зараз кандидати-демократи у цих штатах перебувають під реальною загрозою поступитися місцями республіканцям.

Основна категорія, до якої звертатиметься Барак Обама, – студенти та молодь. Саме вони були рушійною силою, яка допомогла йому стати президентом. Але тепер, кажуть соціологи, демократична молодь проявляє політичну апатію. Лише 55% молодих людей із впевненістю сказали, що вони прийдуть на вибори – порівняно із 75% виборців похилого віку. Навіть самі студенти зазначають, що в них немає такого ентузіазму, який був під час президентських виборів.

Чи надихне візит Барака Обами молодих демократів прийти на виборчі дільниці у листопаді? Експерти кажуть, що хоч демократична молодь і стежить за подіями,в неї починає наростати цинізм щодо політичного процесу.

Як зазначив лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконел – республіканська молодь більш мотивована:

«Вони знають, якщо вони хочуть врятувати Америку, то мають змінити Конгрес, і це має статися другого листопада».

Демократи відповідають рекламними роликами, які атакують особисті характеристики кандидатів- республіканців. Оглядачі кажуть, що це ознака слабкості.

За всіх цих умов у президента додався додатковий головний біль. Від нього може піти керівник його Адміністрації, Рем Емануель. В Емануеля випала нагода здійснити свою заповітну мрію – стати мером Чикаго. І тепер, після того як нинішній мер Чикаго заявив про свою відставку, він цілком може це зробити. Президент наполягає, що Емануель має визначитися щодо своєї подальшої долі якомога швидше. Рем Емануель відомий своєю різкістю, лояльністю та стійкістю. У Білому Домі також кажуть, що він працює більше за всіх.

До виборів у листопаді у США залишилося лише п’ять тижнів. Не виключено, що, аби не втратити більшість у Конгресі, не лише Емануелю, але і багатьом іншим демократам доведеться попрацювати ці дні у посиленому режимі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG