Спеціальні потреби

Президент Обама виступить у Конгресі з промовою щодо безробіття


Міністерство праці США оголосило, що рівень безробіття у липні дещо впав попри те, що економіка країни залишається кволою. Втім, за офіційною статистикою в Америці майже 14 мільйонів безробітних. Як подолати цю проблему та які кроки планує здійснити адміністрація – ці питання будуть обговорюватись під час спільної сесії обох палат Конгресу, де президент Обама планує оголосити ключові пункти свого плану. Навіть сам факт слухань свідчить про те, що ситуація досягла критичного стану, адже такі спільні засідання Конгрес проводить, як правило, з питань національної безпеки.

Експерти кажуть, що питання, чи утримається у президентському кріслі Барак Обама у 2012-му році залежатиме від того, що відбуватиметься на ринку праці. І Обама це добре розуміє.

Тим часом тисячі безробітних, які вишукуються у довжелезні черги на ярмарках праці по всій країні, наглядно демонструють, що ринок праці залишається у сумному стані.

Наступного четверга президент має оголосити свій план подолання безробіття на спільному засіданні Конгресу, яке, як правило, скликається у надзвичайних випадках, коли йдеться про національну безпеку чи військові конфлікти. Під час запеклих дебатів між демократами та республіканцями щодо національного бюджету цього літа, президент неодноразово наголошував, що настав час для політиків об’єднатися та повернути американцям роботу. Він закликає республіканців утриматись від створення перешкод.

Обама має намір оприлюднити розроблений його адміністрацією план, який складається з трьох ключових позицій. Скорочення податків, у тому числі податкові кредити для компаній, які наймають нових працівників. Інвестиції у розвиток інфраструктури, що полягатиме у створенні спеціального державного банку для цих потреб та виділенні коштів на такі проекти, як громадський транспорт, школи та розвиток екологічно чистої енергії.

І останній ключовий момент – це цільові програми сприяння тим, хто не має роботи довгий час, а це понад шість мільйонів американців, які є безробітними понад шість місяців.

Рівень безробіття серед чорношкірих американців – основної електоральної бази Обами – вдвічі вищий, ніж серед білого населення. Багато з них не працюють вже роками.

І якщо Обамі не вдасться виправити ситуацію вже найближчим часом, кажуть деякі фахівці, наступного року він сам може втратити свою роботу у Білому домі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG