Спеціальні потреби

Обама обіцяє скасувати закон, що обмежує права одностатевих подружжів


Гаваї стали сьомим американським штатом, який офіційно визнав одностатеві шлюби. Але на федеральному рівні шлюб у США визначається як союз виключно між одним чоловіком та однією жінкою. Це формулювання закріплене у Законі про захист шлюбу, підписаному Президентом Біллом Клінтоном у 1996-му році. Незабаром це може змінитися.

У середу Президент Барак Обама, змінивши свою попередню позицію, наказав Міністерству юстиції шукати шляхи скасувати цей закон. Якщо Закон про захист шлюбу буде скасовано, це не означатиме, що у США одностатеві шлюби визнаватимуться на рівні з традиційними. Це лише дозволить гомосексуальним подружжям отримувати усі державні пільги, які розповсюджуються на звичайні пари, - такі як пенсія та медична страховка. Але зареєструвати одностатевий шлюб все ще можна буде лише у шістьох штатах та в окрузі Колумбія.

Від скасування цього закону, зокрема, виграють Джеррі Савой і Джон Вайс. Джеррі та Джон одружилися в штаті Коннектикут, де визнаються одностатеві шлюби. Втім, федеральний Закон про захист шлюбу не дозволяє їм отримувати пільги, які закріплені за традиційним подружжям. Зокрема, Джон, в якого нещодавно знайшли діабет, не може покриватися медичною страховкою Джеррі.Тепер пара подає на державу до суду, вимагаючи скасувати Закон про захист шлюбу, кажучи, що він є несправедливим в своїй основі та безпосередньо їх зачіпає.
Ліберали та захисники прав сексуальних меншин давно закликали Президента Обаму скасувати цей закон.

«По суті це – прибирання несправедливого, дискримінаційного та неконституційного закону з юридичної системи США», - каже захисник прав людини Фред Сайнц.
Консерватори негайно піддали рішення Президента критиці.

«Адміністрація Обами шукає схвалення суспільства, намагаючись наново визначити інститут, який існував задовго до того, як з’явилися Сполучені Штати», - заявляє Том Маклуцкі, президент Ради дослідження родини.

Інші кажуть, що Обама таким чином нехтує обов’язками президента – адже він мусить захищати існуючі закони. Що буде, якщо наступний президент почне відміняти закони, підписані Обамою? – кажуть вони.

Сам Президент, який протягом двох років захищав цей закон, визнає, що це рішення далося йому не просто.
«Мої почуття щодо цього змінюються. Це не просте питання», - каже він.

Подібну еволюцію проходить і американське суспільство. Хоча зараз суспільна думка розділена приблизно навпіл, соціологи кажуть, що підтримка визнання одностатевих шлюбів серед американців повільно зростає.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG