Спеціальні потреби

Республіканці критикують ідеї Обами щодо зменшення нацборгу США


У виступі в Джорджтаунському університеті президент Барак Обама виклав своє бачення того, як зменшити величезний зовнішній борг США та дефіцит державного бюджету. Зараз борг США сягнув рекордної позначки у понад 14 трильйонів доларів:

«Наш борг став настільки великим, що це може завдати реальної шкоди економіці, якщо ми не почнемо процес наведення фіскальної дисципліни».

Президент хоче зменшити дефіцит на 4 трильйони доларів протягом наступних 12 років. Аби цього досягти, він пропонує зменшити витрати на оборону, роботу уряду, охорону здоров’я, а також реформувати податковий кодекс.

Чимала частина промови Обами була присвячена тому, що він не буде робити. Він відкинув пропозиції республіканців щодо значного скорочення фінансування соціальних програм. Також президент розкритикував своїх опонентів за їхній заклик зменшити субсидування медичних витрат для бідних та людей похилого віку.

«Ми будемо реформувати ці програми, але ми не відмовимося від фундаментального обов’язку держави перед громадянами», – зазначив Барак Обама.

Також Обама відкинув пропозицію республіканців зменшити бюджетні витрати на освіту, розвиток альтернативних джерел енергії та інфраструктуру:

«Це – той тип економії, який говорить нам, що ми не можемо собі дозволити Америку, в яку я вірю, в яку, я гадаю, вірите і ви. Це дуже песимістичне бачення майбутнього».

План Барака Обами включає відмову від багатьох податкових пільг для найбільш заможної частини населення. Президент вважає, що зменшення соціальних програм для бідних та одночасно збереження податкових пільг для багатих, що пропонують республіканці, є морально неправильним:

«Вони хочуть дати багатим людям, як я, податкових пільг на суму у 200 тисяч доларів. Це за рахунок того, що 33 пенсіонери будуть платити на шість тисяч більше за медицину. Це не правильно. І цього не станеться, допоки я залишаюся президентом».

Реакція республіканців не забарилася. Конгресмен Пол Раян назвав виступ Обами політичною агітацією:

«Те, що ми сьогодні почули, не є лідерством у фіскальній дисципліні від нашого головнокомандуючого. Це – політична кампанія головного агітатора».

Республіканці міцно стоять на своїх позиціях. Речник Палати представників Джон Бейнер зазначив, що податки за часів економічної рецесії піднімати не можна для будь-якої категорії населення:

«Якщо ми і дійдемо до якогось консенсусу, підняття податків не буде його частиною».

План Обами включає певні компромісні моменти, такі як реформа програм медичного страхування для бідних та людей похилого віку та утримання витрат федерального бюджету на рівні домовленостей, досягнутих з республіканцями минулого тижня. Також президент запропонував встановлення ліміту урядових витрат у випадку, якщо борг не почне зменшуватися до 2014-го року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG