Спеціальні потреби

Обама запропонував Путіну план виходу з української кризи


Білий дім опублікував тези телефонної розмови президента США Барака Обами з президентом Росії Володимиром Путіним, що тривала протягом години.

У розмові з Путіним, Обама наголосив, що дії Росії порушують суверенітет та територіальну цілісність України, що змусило США, у співпраці з Європейськими партнерами, вжити кілька кроків у відповідь.

Президент Обама підкреслив, що цю ситуацію можна полагодити дипломатичним шляхом, що в інтересах Росії, народу України та міжнародного товариства.

Як вихід з ситуації, Обама запропонував: прямі переговори між урядами України та Росії, за підтримки міжнародного співтовариства; міжнародні спостерігачі, які забеспечать аби дотримувалися права усіх українців, включно з етнічними росіянами; Російські сили повернуться на свої бази; міжнародна спільнота допомагатиме українському народові у час підготовки до виборів у травні.

Раніше, виступаючи в Білому домі, президент Обама сказав:

«Цього ранку я підписав виконавче розпорядження, яке дозволяє накласти санкцій на окремі особи та організації, відповідальні за порушення суверенітету і територіальної цілісності України або крадіжку активів українського народу».

Обама також додав: «І це розпорядження підкреслює принцип державного суверенітету. Пропонований референдум про майбутнє Криму порушував би Конституцію України та міжнародні закони. Будь-які дискусії, заявив американський лідер, про майбутнє України мусять включати участь законного уряду України. У 214 році давно минулися дні, коли кордони могли бути накреслені понад головами демократичних лідерів», – підкреслив президент Обама.

Президент Обама підкреслив, що державний секретар США Джон Керрі продовжить переговори з міністром закордонних справ Росії Лавровим, урядом України та іншими міжнародними партнерами задля реалізації визначених кроків.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG