Спеціальні потреби

Обама шукає підтримку іспаномовного населення


Іспаномовні американці стають однією з найбільших та найвпливовіших категорій виборців у США. Барак Обама, якого на останніх президентських виборах підтримали майже 70% латиноамериканців, робить все, щоб зберегти свою популярність у цій громаді. У вівторок він здійснив знаковий візит у Пуерто-Рико – острів у карибському морі, який належить Сполученим Штатам. Хоч мешканці цього острова не мають права голосувати – вони мають значний вплив на виборчий процес.

До президентських виборів у США ще півтора року, а Барак Обама вже з головою поринув у виборчий процес. У вівторок він прибув у Пуерто-Рико де заговорив по-іспанськи.

У теперішньому статусі жителі острова не мають права голосу на президентських виборах. Але ті пуерторіканці, які переїхали жити у США, голосувати можуть. А це – понад 4,5 мільйони виборців. І більшість з них живуть у шатах, перемога у яких, – критично важлива для Обами.

Крім того, виступаючи в Пуерто-Рико, Обама розумів, що його уважно слухає і решта 50 мільйонів американських виборців латиноамериканського походження.

Обама – перший президент США, який відвідує Пуерто-Рико з офіційним візитом після Джона Кеннеді, який був там ще у 1961-му році.

«Коли Джон Кенеді був тут, майже 50 років тому, мені було приблизно 4 місяці. Тому я не дуже добре пам’ятаю деталі того візиту. Але я добре пам’ятаю, що, будучи тут під час своєї передвиборчої кампанії, я пообіцяв, що повернуся сюди у якості президента Сполучених Штатів», – зазначив Обама.

Цей візит, тривалістю 5 годин, може зіграти для Обами важливу роль на президентських виборах 2012-го року. Наступного року у Пуерто-Рико відбудеться референдум. Мешканці острова вирішуватимуть: чи стати 51-им американським штатом, чи оголосити незалежність, або ж і далі залишатися у статусі американської території.

«Коли народ Пуерто-Рико прийме рішення, моя адміністрація завжди буде на вашому боці», – пообіцяв американський президент.

Якщо Пуерто-Рико стане 51-им штатом США, думка мешканців цього острова матиме ще більше ваги в американській політиці.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG