Спеціальні потреби

Мусульманський світ очікує від Барака Обами конкретних дій, а не обіцянок


Промову Барака Обами щодо політики на Близькому Сході дивились далеко за межами США
Промову Барака Обами щодо політики на Близькому Сході дивились далеко за межами США

Президент Обома виголосив свою промову на тлі історичних змін на Близькому Сході. Мирні демократичні перевороти в Єгипті та Тунісі затьмарені насиллям та кровопролиттям у інших країнах регіону. Мусульманський світ не раз критикував Адміністрацію США за зволікання з підтримкою демократичної опозиції у регіоні. Опитування свідчать, що рейтинг США загалом і Барака Обами зокрема на Близькому Сході зменшується.

Популярності американському президенту не додає і той факт, що США по-різному реагують на придушення антиурядових протестів в різних країнах Північної Африки та Близького Сходу. Наприклад Бахрейн, де розміщений п’ятий американський флот, і Ємен, партнер США у боротьбі з тероризмом, зазнали менше критики за придушення демонстрацій, аніж інші країни. Як от Лівія, яка, застосувавши силу проти демонстрантів, негайно відчула на собі усю міць військової та дипломатичної реакції Заходу. І військове вторгнення США на цьому не зупинилось. Кілька тижнів тому Барак Обама оголосив про таємну операцію у Пакистані:

«Сьогодні я повідомляю американському народу та усьому світові, що США провели успішну операцію і вбили Осаму бін Ладена».

Хоча помірковані мусульмани зраділи цій звістці так само як і американці, проведення місії на території Пакистану без відома останнього нагадало мусульманському світу про попередні вторгнення США. Критики кажуть, що такі дії американської адміністрації суперечать обіцянками Барака Обами будувати кращі відносини з мусульманським світом.

Професор американського університету у Каїрі – Саїд Садек каже, що Барак Обама може виправити імідж США, якщо вдасться до конкретних кроків:

«Перше – це допомога, і не лише фінансова. Це побудова інституцій влади, технічна підтримка та освітні програми. Треба підготувати країни до переходу до демократії та підтримати їх на цьому шляху».

Іншим ключовим питанням, на думку експерта, є ізраїльсько-палестинський конфлікт. І якщо Обамі вдасться його розв’язати, то США, можливо, знову відновлять свій імідж ключового гравця у демократичних процесах не лише на Близькому Сході, а й у світі загалом.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG