Спеціальні потреби

Обама шукає підтримку молоді за допомогою соцмережі Фейсбук


До президентських виборів у США ще півтора року, але чинний президент Барак Обама уже активно веде свою передвиборчу кампанію, балотуючись на другий термін. У середу і четвер Обама був у Каліфорнії, де провів серію зустрічей з виборцями та фінансовими донорами. Втім, одна подія вирізнялася з поміж інших. Апелюючи до молоді, Барак Обама зустрівся з представниками молодого покоління у штаб-квартирі компанії Фейсбук, де його приймав засновник компанії, 26-річний мільярдер Марк Закерберґ. Усе транслювалося в прямому ефірі на тому ж Фейсбуці і отримало шалену увагу від он-лайн аудиторії.

Присутність у залі президента країни може кинути у жар навіть мільярдера. Втім Барак Обама знає, як знаходити спільну мову з молоддю:

«Мене звати Барак Обама і я той чоловік, який змусив Марка Закерберґа одягнути костюм та краватку».

Попри загальне падіння свого рейтингу, серед молодого покоління популярність Обами залишається високою. Про що свідчить, наприклад, кількість його друзів у мережі Фейсбук. Як зазначив президент, у нього 18 мільйонів друзів у Фейсбуці.

Барак Обама намагається донести до своїх найпалкіших прихильників і серйозні тези. Пояснити, наприклад, як він збирається скорочувати дефіцит бюджету і повертати величезний державний борг, що вже перевищив 14 трильйонів доларів. Частиною рішення Обама бачить у відміні податкових пільг для заможної частини американців. За його словами, це принесе в державну скарбницю додатково трильйон доларів.

Республіканці у Конгресі категорично проти будь-яких збільшень податків. Скоротити дефіцит вони пропонують за рахунок зменшення видатків з державного бюджету, більшість яких стосуються соціальної сфери: витрат на охорону здоров’я, допомогу незаможним та людям похилого віку.

Зустріч з аудиторією соціальних мереж Барак Обама провів за два тижні перед тим, як представники його адміністрації зберуться на бюджетну нараду з представниками обох партій у Конгресі. Підтримка суспільства дасть президенту додаткові козирі під час переговорів з опонентами.

Експерти кажуть, що у 2008-му році саме молодь стала визначальним фактором, який привів Обаму у Білий дім. Сьогодні чинний президент знову звертається за підтримкою до покоління Фейсбуку і розраховує з допомогою молоді залишитися в овальному кабінеті на другий термін.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG