Спеціальні потреби

Обама почав готуватись до виборів


Цього тижня президент США Барак Обама має оголосити про свій намір балотуватися на повторний президентський термін.

Джерела повідомляють, що вже у понеділок Обама має намір подати необхідні документи до Федеральної Виборчої Комісії, а втім зробить офіційну заяву у формі відео звернення чи електронною поштою до своїх прихильників.

Офіційне оголошення початку передвиборчої кампанії дозволить кандидатові вже зараз почати збирати гроші на її проведення. Під час своєї першої президентської кампанії Обама отримав близько 750 мільйонів доларів, і схоже, що цього разу він має шанси стати першим кандидатом з бюджетом у мільярд доларів.

Політичний аналітик Еймі Волтер вважає, що Обама обрав слушний час для початку збору коштів, адже вже у червні він хоче мати серйозну суму.

Чимало фахівців погоджуються, що Обама вибрав вдалий момент – у п’ятницю вийшов урядовий звіт про те, що рівень безробіття в країні за останні два роки впав до найнижчого рівня – до 8 і восьми десятих відсотка.

У своєму щотижневому зверненні Обма заявив:

«Через два роки після одного з найгірших економічних обвалів за всю історію країни, і напевно найгіршої рецесії за нашого життя – нарешті наша економіка проявляє ознаки одужання».

«Цього тижня ми дізнались, що у приватному секторі минулого місяця було створено двісті тридцять тисяч нових робочих місць. А це мільйон, вісімсот тисяч за останні тринадцять місяців. Це дуже позитивний знак. І ми повинні продовжувати в такому ж дусі», - сказав Обама.

Втім, без роботи ще залишаються тринадцять мільйонів американців, що гарантує - питання безробіття знову буде одним з головних у президентських передвиборчих програмах 2012.

Хто ж з протилежного табору змагатиметься проти діючого кандидата? Перелік можливих кандидатів довгий – Сара Пейлін, Дональд Трамп, Бакмен, Гакабі, Ґинґрич. Втім жоден з республіканців поки не оголосив своєї участі у перегонах. Спостерігачі кажуть, що скоріш за все головним суперником Обами стане Міт Ромні, який під час свого виступу в Лас-Вегасі вже почав наступ на потенційного опонента.

«Людина без досвіду у приватному секторі, без досвіду у проведенні переговорів, без досвіду керування – ось ми і побачили, до чого може привести країну президент, який вчиться своїй роботі, вже перебуваючи на посаді», - розкритикував Обаму Міт Ромні.

Втім, з республіканцями у президента є більш нагальні проблеми, ніж наступні вибори. Якщо партії не домовляться до кінця цього тижня щодо бюджету 2011 – на уряд чекає закриття. У суботу Президент у своєму зверненні до Спікера Палати Представників республіканця Джона Бейнера наголосив про важливість знайдення компромісу, втім безрезультатно.

Дехто з аналітиків висловлюють припущення, що республіканці використовують питання бюджету, щоб продемонструвати некомпетентність нинішньої адміністрації, тим самим зменшивши шанси Обами на перемогу у 2012 році.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG