Спеціальні потреби

Обама і законодавці п’ятий день домовляються про підняття боргового ліміту


Президент Обама під час зустрічі із законодавцями у Білому домі
Президент Обама під час зустрічі із законодавцями у Білому домі

Президент США Барак Обама і законодавці вже п’ятий день поспіль намагаються домовитися про умови підняття боргового ліміту країни. Обама переконує членів Конгресу дозволити уряду знову позичати кошти, щоб запобігти можливому дефолту США.

Голова Федерального резерву США Бен Бернанке попередив, якщо боргову планку, яка зараз становить 14,3 трильйона доларів, не буде піднято, країна може опинитися перед «величезною фінансовою кризою», що неминуче похитне світові ринки.

Останній раунд переговорів у Білому домі в середу ввечері закінчився без жодного поступу. Президент Обама відмовився від пропозиції республіканців збільшити ліміт заборгованості лише на короткий час. Президент обірвав зустріч, дорікаючи законодавцям у небажанні йти на поступки і прийняти компромісне рішення.

Економісти попереджають, що США ризикують втратити свій найвищий кредитний рейтинг, якщо законодавці не приймуть угоду, яка збільшить борговий ліміт і зменшить дефіцит. Якщо рейтинг облігацій США знизиться, першим відчутним наслідком цього стане підвищення відсоткових ставок на кредити у США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG