Спеціальні потреби

Обама домовляється із конгресменами про підняття боргового ліміту


США опинилися перед загрозою дефолту. Другого серпня в уряду США закінчаться гроші, якщо Конгрес не проголосує за збільшення боргового ліміту і не дозволить уряду знову позичати кошти. У понеділок президент Обама закликав на переговори в Білий дім представників республіканців та демократів, щоб домовитись з ними на яких умовах можливе підняття боргового ліміту. Партії мають кардинально різні вимоги до президента в обмін на свої голоси і не бажають рухатися в напрямку до компромісу. Обама застеріг, що у них є не більше 10 днів для успішного завершення переговорів, інакше країну може чекати економічний колапс.

Обама готовий зустрічатися з лідерами республіканців у Конгресі щодня, поки домовленість не буде досягнута. Республіканці та президент мають дійти згоди щодо того, як подолати дефіцит бюджету та уникнути дефолту країни на свої боргові зобов’язання. Президент пропонує план, який має скоротити дефіцит бюджету на 4 трильйони доларів. Це має статися, в першу чергу, завдяки збільшенню податків. Зокрема, мають бути припинені субсидій нафтовим та газовим компаніям та скасована низка податкових пільг для підприємств. Республіканці – проти.

Республіканці пропонують обмежити медичне страхування для людей похилого віку та незаможних, а також – пенсії. Президент дав зрозуміти, що він готовий піти на зустріч, але проти цього виступили лідери демократів.

Адміністрація Обами попереджає, якщо домовленості досягнуто не буде, країні загрожуватимуть катастрофічні наслідки. Якщо межа на зовнішні позичання не буде піднята, в американського уряду в прямому сенсі закінчаться гроші. Пенсіонери не отримують пенсій, ветерани війн – виплат на медичні потреби, військові – зарплат. Економісти очікують значного падіння ринку акцій на фондовій біржі – сумарно до 80 мільярдів доларів. Це означатиме втрату грошей на пенсійних рахунках – в середньому на 10 тисяч доларів на людину. Відсотки на кредити для американського уряду підуть вгору, що відіб’ється і на внутрішньому ринку позичань. Взяти кредит на купівлю будинку чи машини стане значно важче. Все це може негативно вплинути на ринок праці та навіть спонукати чергові масові звільнення. Але президент стверджує, що всього цього можна уникнути та ще і впорядкувати бюджет країни. Але для цього обом сторонам треба знайти компроміс та домовитися не пізніше 2 серпня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG