Спеціальні потреби

Обама зробив нові кадрові призначення у ключових урядових агентствах


Барак Обама оприлюднив кадрові зміни
Барак Обама оприлюднив кадрові зміни

Президент США Барак Обама оголосив про плани серйозних змін у керівництві ЦРУ, Міністерстві оборони, посольстві США в Афганістані та військовій місії в тій країні. Нинішній глава Центрального розвідувального управління Леон Панетта влітку очолить Міністерство оборони. Його місце восени займе генерал Дейвид Петреус, який зараз очолює американські війська в Афганістані.

Генерала Дейвид Петреус так прокоментував своє призначення:

«Я надзвичайно поважаю працівників агентства. Якщо мене схвалять, я зроблю усе можливе, аби гідно представляти і керувати професіоналами розвідки».

У разі схвалення сенатом, Петреус замінить на посаді директора ЦРУ, Леона Панетту – чоловіка, якому віддають належне за наведення порядку у розвідці. Сам Панетта, переїде до головного кабінету Пентагону, де замінить Роберта Ґейтса.

«Як син іммігрантів, я виріс з вірою, що неможливо бути вільним якщо ти не захищений», – зазначив Панетта.

Як Панета, так і Петреус добре розуміють політичні процеси у Вашингтоні. На думку колишнього виконуючого обов’язків директора ЦРУ Джона Маклафліна, немає нічого дивного у призначенні розвідника на посаду міністра оборони, а військового на чолі ЦРУ.

Ще ніколи в історії ЦРУ не співпрацювало так тісно з військовими. Починаючи з перших днів в Афганістані, потім вирішуючи проблеми в Іраку і зараз знову в Афганістані, де агенти розвідки та військові офіцери працюють пліч-о-пліч.

Барак Обама також запропонував досвідченого дипломата Раяна Крокера на посаду посла США в Афганістані. А Петреуса замінить генерал-лейтенант морської піхоти Джон Аллен.

Експерти вважають, що головна проблема, яку доведеться вирішувати новим лідерам – це поновлення добрих стосунків з урядом Гаміда Карзая і це – єдиний шлях.

Нагадаємо, опубліковані на сайті WikiLeaks документи свідчать, що нинішній посол США в Афганістані Карл Айкенберрі висловлювався критично про уряд Карзая. Крокер, на думку експертів, має шанси поновити добрі стосунки.

Експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень Ентоні Кордсмен бачить багато переваг у кандидатурі Крокера:

«Його добре знають у державному департаменті, йому довіряють у Міністерстві оборони, а Афганський уряд бачить у ньому надзвичайно впливового дипломата».

Очікується, що контрольований демократами Сенат схвалить усі кандидатури, запропоновані президентом Обамою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG