Спеціальні потреби

Барак Обама неофіційно розпочинає передвиборчу кампанію


Барак Обама неофіційно розпочинає передвиборчу кампанію
Барак Обама неофіційно розпочинає передвиборчу кампанію

Після повільного початку президентська виборча кампанія вступила в активну фазу. Серед республіканців визначилися три лідери – губернатор Техасу Рік Перрі, жінка-конгресмен Мішель Бакмен та колишній губернатор штату Массачусетс Міт Ромні. У тої же час, під тиском низьких рейтингів та критики республіканців до виборчих перегонів підключився діючий президент Барак Обама.

Турне Обами трьома штатами – Міннесотою, Айовою та Іллінойсом - вважається офіційним президентським візитом.

Утім, його зустрічі з виборцями більше нагадують передвиборчу кампанію.

«Я тут, аби залучити вас до боротьби за майбутнє нашої країни», - запально звертається він до натовпу мешканців міста Декора, Айова.

Основна тема його промов – створення нових робочих місць:

«Я запропоную дуже конкретний план із відживлення економіки, створення нових робочих місць та взяття під контроль дефіциту бюджету».

Під час свого виступу Обама попередив членів Конгресу, що по поверненню з відпустки вони мають негайно розпочати роботу над новим економічним планом:

«Мій підхід полягає у тому, що це має бути зроблено. Якщо цього не станеться, ми будемо виступати проти Конгресу під час виборів. Вони нічого не роблять для американського народу, і вибір народу буде чітким та зрозумілим».

Саме небажанням членів Конгресу співпрацювати Обама пояснює повільне економічне зростання та слабкий прогрес у подоланні дефіциту бюджету.

«Проблема у тому, що ми погрузли у партійних суперечках. Люди ставлять інтереси партії вище за інтереси країни. Вони більше зацікавлені у тому, аби їх політичні опоненти програли, ніж у тому, аби країна виграла», - говорить Президент США.

І чимало мешканців Айови поділяють думку президента. Одна мешканка Декори розповідає журналістам, що вона втратила та не може знайти роботу. Але Президента вона у погіршенні економічного клімату не звинувачує, бо економічне падіння почалося ще до того, як він заступив на президентську посаду.

Інший мешканець Декори, менеджер складу Джім Лінч говорить:

«Я думаю, що Президент намагається щось зробити, аби економіка запрацювала. Але я не думаю, що йому допомагають усі ті, від кого це залежить».

Але навіть якщо виборці розуміють виклики, з якими стикається Президент, економічні труднощі не можуть не позначатися на електоральних настроях. Мер міста Кеннон Фолс Роббі Робінсон каже, що через рецесію надання послуг населенню обмежується. В школах звільняють вчителів та вводиться плата за додаткові заняття для дітей.

«Я звільнив кількох офіцерів поліції два роки тому. Ми змушені були це зробити, аби не піднімати податки», - говорить Робінсон.

І це – Центральні штати, які менше за інших постраждали від рецесії. Ренді Ул, директор Бюро економічного розвитку провінції Віннішек штату Айова, каже, що безробіття в його провінції складає всього 4.8%, що є набагато менше, ніж середнє по країні.

Загалом по США, згідно з опитуванням проведеним компанією Ґеллап, лише 39% американців схвально ставляться до діяльності Барака Обами. І цим активно користуються його опоненти з Республіканської партії. В Айові губернатор штату Техас Рік Перрі, який щойно приєднався до перегонів, виступив із різкою критикою президента:

«Пане президенте, ви маєте дати можливість роботодавцям в цій країні створювати робочі місця».

Основний аргумент Перрі полягає у тому, що сам-то він знає, як долати безробіття. Його рецепт – низькі податки та мінімум державного регулювання бізнесу. У Техасі за останні два роки було створено 300,000 нових робочих місць, що становить 40% від усіх нових робочих місць в країні.

Але у тої же час більшість з цих працівників, кажуть оглядачі, отримують мінімальну чи навіть меншу за мінімальну зарплату без відпускних та лікарняних. Техас лідирує за кількістю робітників з дуже низькою заробітною платою, які не мають медичного страхування. Перрі також виступав проти федерального пакету зі стимулювання економіки, а потім використав ці гроші на потреби місцевого уряду. А у минулому Перрі навіть озвучував ідею про вихід Техасу зі складу Сполучених Штатів.

У тої час у Нью-Гемпшірі, ще один лідер перегонів республіканець Міт Ромні пояснював виборцям, що саме він може вивести економіку з кризи, тому що, на відміну від інших кандидатів, має досвід успішного підприємництва.

«Я думаю, що мій досвід - і це не лише 4 роки в ролі губернатора, а і 25 років у приватному секторі - допомагають мені розуміти, як працює економіка. Практичний досвід є надзвичайно важливим для розуміння економіки», - каже Ромні.

Невтомно агітує і жінка-конгресмен з Міннесоти Мішель Бакмен. Вона закликає мешканців штату Айова, де Барак Обама почав своє політичне сходження, покласти край його президентству.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG