Спеціальні потреби

Обама вважає, що мільйонери мають платити такі ж податки, як і середній клас


Обама вважає, що мільйонери мають платити такі ж податки, як і середній клас

Стагнація американської економіки значно зменшує шанси президента Барака Обами бути обраним на повторний термін в наступному році.

Дані опитувань свідчать, що Обама втрачає підтримку навіть у тих штатах, які відіграли ключову роль в його пермозі на виборах 2008-го ркоу.

У штаті Вірджинія більше половини виборців не схвалюють дії Обами. У Пенсильванії, де в 2008-му році Президент мав значну підтримку, 52 відсотки виборців вважають, що настав час для змін у владній верхівці.

Проти демократів налаштовані навіть традиційно прихильні до них Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Вісконсін та Каліфорнія.

Минулого тижня демократи програли позачергові вибори до конгресу в одному з округів Нью-Йорка. І хоча вони не схильні драматизувати ситуацію. Експерти вважають, що для демократичної партії вже пролунали останні попередження.

Самі демократи також сумніваються в тому, що ініціативи, які нині пропонує Обама зможуть пожвавити ринок праці, економіку та, відповідно, змінити несприятливу для демократів електоральну ситуацію.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумбрег вважає, що якщо стан економіки не покращиться в найближчий час, Америку очкують небачені соціальні заворушення.

"Багато молодих людей, випускників коледжу не можуть знайти роботу. Те саме призвело до заворушень в Каїрі та Мадриді. Ми не хочемо того ж тут у США", - коментує ситуацію Блумберг.

Між тим Обама не полишає спроб знайти вихід із надвизчайно складної ситуації.

У понеділок президент оприлюднить законопроект про підвищення ставки податків для найбагатших верств населення. Таким чином уряд намагається зменшити бюджетний дефіцит.

Республіканська партія, яка має більшість в Палаті представників вже неодноразово заявляла, що в жодному разі не підтримає підвищення податків. На думку республіканців, із дефіцитом треба боротись зменшуючи бюджетні видатки.

Так званий проект Баффета є частиною президентського плану зі зменшення дефіциту бюджету. Президент пропонує щоб люди, які заробляють більше мільйона доларів на рік платили не менші податки ніж середній клас. Це означає підвищення податків для найбагатших американців.

Законопроект названо на честь мільярдера Уоррена Баффета, який публічно висловив обурення з приводу того, що багатії платять менші податки, оскільки ставка податку на прибуток від інвестицій є меншою ніж податок на прибуток, який вираховується із зарплатні.

За оцінками Білого Дому в разі ухвалення закон додатково принесе до державної казни 447 мільярдів доларів

XS
SM
MD
LG