Спеціальні потреби

США підтримують прагнення Індії постійного членства в Раді Безпеки ООН


Президент США Барак Обама у понеділок прибув до Делі. Офіційна Індія, вітала американського президента із сподіваннями на посилення співпраці між країнами. США та Індія уже підписали 20 контрактів на суму 10 мільярдів доларів і Барак Обама виступив за те, щоб Індія стала постійним членом Ради безпеки ООН.

У Делі президента США зустрічали з особливими почестями. Американського лідера запросили виступити на спільному засіданні індійського парламенту. Виступаючи з парламентської трибуни, президент Сполучених Штатів заявив, що взаємини між США та Індією будуть одним з визначальних моментів ХХІ-го сторіччя. Барак Обама також наголосив, що Індія повинна стати постійним членом Ради Безпеки ООН:

«Справедливий та дієвий порядок у світі, якого прагнуть США передбачає ефективну та легітимну Організацію Об’єднаних Націй. Саме тому я можу сказати сьогодні, що у найближчі роки, я сподіваюсь на реформу Ради Безпеки ООН, яка включатиме Індію, як постійного члена».

Однак, заява Обами, яка викликала овації в індійському парламенті не означає, що Індія найближчим часом стане частиною Ради Безпеки. США підтримують цю ідею у рамках загальної реформи ООН. Президент Сполучених Штатів також наголосив на важливості Індії як гаранта безпеки в регіоні. Він торкнувся особливо болючого для Індії питання – протистояння з Пакистаном:

«Ми будемо продовжувати нагадувати лідерам Пакистану, що безпечне життя терористів у їхній країні є неприйнятним а терористи, які організували атаку в Мумбаї повинні понести покарання. Ми також повинні визнати, що стабільні, процвітаючі та демократичні Афганістан та Пакистан в наших інтересах, і особливо в інтересах Індії».

Під час відвідин Делі президент США зустрівся з лідерами найбільших політичних сил Індії. Окремі детальні переговори Барак Обама провів з прем’єр-міністром країни Манмоханом Сінгхом. Їх зустріч торкалась практичних питань відносин між країнами. Обидва лідери погодились розширити співпрацю у космічній та енергетичній галузях. Обама також виступив за посилення американських інвестицій в країну. При цьому прем’єр-міністр Індії запевнив, що його країна не збирається “красти у американців їхні робочі місця”»:

«Ми констатуємо збільшення довіри та впевненості один в одному. Ми визначили і погодили кроки щодо співпраці у дослідженні космосу, розвитку мирного атому та інших секторах високих технологій».

США разом з Європейським Союзом та Китаєм є головним торговельним партнером Індії. Не зважаючи на потужне зростання, дванадцята за обсягом економіка світу досі займає 128 місце у світі за доходом на душу населення, який на сьогодні складає 977 доларів. Для США ж економічне зростання Індії важливе не лише з економічної, а й з політичної точки зору, зокрема для балансування зростаючого впливу Китаю у регіоні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG